Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor k GeForce GTX 1660

Zdravím vespolek,

zvažuji nákup druhého monitoru k mé zánovní sestavě:
-AMD Ryzen 5 3600
-PALiT GeForce GTX 1660 Super GamingPro OC, 6GB GDDR6

Momentálně používám monitor LG Flatron W2343T-PF - LCD monitor 23", který bych rád nadále používal jako druhý monitor.
Zatím jsem došel k závěru, že rozumné parametry by byly 1080p, 24″ a 144 Hz. Původně jsem chtěl jít do 27″, ale začínám se bát, jestli by 1080p nebylo moc málo.

PC používám hlavně k programování a hraní (Witcher 3, Kindome Come, RDR2, LoL, EUIV).

Zní můj plán rozumně nebo bych se měl spokojit s jedním monitorem? Případně byste doporučili jiné parametry? Budu i rád za tip na konkrétní monitor, co pořídit (rád bych se vešel do 5000 czk).

Předem díky za rady!

Tohle bych osobne nedoporucoval, ne ze by to tak delat nemohl, ale interpolace 2560x1440 na 1920x1080 je problematicka, obraz nemusi vypadat ok. Rozhodne by mel vyzkouset pred koupi, jestli mu to nevadi. Teoreticky je lepsi na fullHD interpolovat 4K obraz, protoze by to spravne mel byt ctverec 1:4, ale jak jsem zjistil diky koupi 4K monitoru, nekdy i tak monitor obraz mrsi.