Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje 4G

Zdravím, mám Honor 20 pro a nefungujou mi 4G data.
Kde může být problém?
SIM kartu jsem si před nějakou dobou měnil (za lepší) a podle O2 webu by ta sim karta měla fungovat i na 5G.
Mobil jsem kupoval přibližně před 2 roky na Alze.
Je možný, že se do Alzy nějakým způsobem dostal mobil určený na asijský/americký trh a tím pádem mi nefungujou data, nebo to bude spíš nějakým blbým nastavením v telefonu?

Lze nějak zjistit, pro jaký trh je mobil určen?

A) V telefóne musíš dáta povoliť.
B) Operátor tiež musí aktivovať dáta
C) V telefóne sa musí nastaviť LTE/4G - na displeji sa objaví ikona 4G
D) Ten telefón 5G nepodporuje.
E) Pochybujem, aby sa na český trh dostali mobily určené pre Ameriku, alebo Áziu - to by si sa často ani nedovolal, pretože používajú iné frekvencie.