Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor >27"

Dobrý den,
nechci se pouštět do problematiky VA vs IPS.
Požadavky:
- hry nehraji
- ostrý obraz
- vyvážené barvy
- rovný, nebo prohnutý???
- na značce nezáleží
- více jak 27" - není na to 1920 x 1080 málo?
- širokoúhlý ne
Ocenil bych odkaz ke koupi.
Předem děkuji

Změna předmětu, původně: Monitor (host)
Změna kategorie, původně: Hardware (host)

Kdyz nehrajes hry, tak jednoznacne rovny. Pokud to je hlavne na text, tak je 1920x1080 na 27" malo, natoz jestli uvazuje o vetsim.

Vubec si ujasni, co vlastne chces, kvalitni monitor to je jiste pres 10.000 Kc, pokud by to teda melo byt 27" nebo vetsi.

V praci mame 27" Dell, nektere 1920x1080, nektere 2560x1440. Mam teda prime srovnani.

Na hry, na filmy 1920x1080 uplne v pohode, neni zadny problem. Na text je tam uz lehky diskomfort, nemam s tim vetsi problem, ale preferoval bych rozhodne 2560x1440.

---

Edit:

pro tazatele - mam doma dva monitory 32" AOC (2560x1440) a iiyama (4K).

4K je na 32" hrozne moc, byla to chyba to porizovat. Na druhou stranu ten monitor od AOC je silena sracka, AOC uz nikdy vice!