Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednoduché vizuální efekty

Dobrý den! Mám dotaz. Potřeboval bych aplikaci (software) na tvoření jednoduchého vizuálního efektu - zelené plochy (green screen). Byla by statická. Bylo by dobré, aby ten software byl jednoduchý a pokud možno za nízkou cenu. Jenom bych tam jako začátečník před zelenou plochou chodil, kamera by se nehýbala a za mnou by se vytvořilo pozadí. Bude na to stačit světle zelená zeď? Nebo si mám sehnat pravé zelené plátno? A lze green screen dělat jednoduše i s pohybem kamery nebo to je těžší? Díky za přínosné odpovědi. K.

Nebo si mám sehnat pravé zelené plátno?

Nevim, ale pred par lety jsme delali kratke videa se "Stikbot" :-) byla k tomu i aplikace pro telefon Stikbot Studio 2.0
[95655-stickbot-jpg]

To platno nemusi byt vylozene zelené muze byt klidne i modré (tak aby sla postava nebo predmet dobre vyriznout) a profesionalni urcite nepotrebujes. (vem mamce jedno prosteradlo, kup si jeden pytlik s barvou na textil a mas to).
Jako alternativu by jsi mozna nasel i aplikaci pro telefon Android / IOS ktera to vse uz umi a udela za tebe (zpravidla nejake korektnejsi aplikace pro telefon o proti PC stoji par $).
Zkus v GooglePlay vlozit do vyhledavani "green backround video creator"

PS: Co se tyce PC, tady mas pro inspiraci ukazku z After Effects od Adobe :
(7 denni Trial naleznes zde : https://www.adobe.com/products/aftereffects/free-trial-download.html)

Jako alternativu za Adobe, bych ti doporucil HitFilm https://fxhome.com/product/hitfilm