Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hyper-V a Deafult Switch

Mám PC s W10 (aktuální), používám Hyper-V, v něm je Default Switch pro přístup k síti a Internetu. Po každém spuštění PC se generuje jiná IP adresa pro ten adaptér vEthernet. Dá se to nějak "zafixovat", aby byla ta IP adresa pořád stejná ???

Nejjednodušší asi bude vytvořit si nový switch a nastavit si na adaptéru IP adresu, ta by se už neměla resetovat při každém restartu, tak jak se to děje u Deafault switch.

Jako druhá možnost je použít skript při každém spuštění počítače:

netsh interface ip set address [name=]InterfaceName [source=]{dhcp | static [addr=]IPAddress[mask=]SubnetMask [gateway=]{none | DefaultGateway [[gwmetric=]GatewayMetric]}}

Pro IP 192.168.10.1 a masku 255.255.255.0 by vypadal takhle:

netsh interface ip set address name="vEthernet (Default Switch)" static 192.168.10.1 255.255.255.0 none

nofu

Zkusil jsem, ale při vytvoření to nejde nijak konfigurovat. Musel bych tu IP adresu změnit "dodatečně" a obávám se, že to dopadne stejně (nejspíš prostě to interní DHCP ty změny nebere v potaz a "pošle" hostovanému systému IP z původního rozsahu). Možná by to šlo řešit ručním nastavením IP v hostovaném systému, ale už na to dlabu :-)

Až někdy dojde k reinstalaci systému, nechci to celé řešit znova, už jsem na to starý :-(