Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde scener cez wifi

Čaute,robil som nejaké upratovanie káblov a keďže mám wifi tlačiareň tak som priame pripojenie cez USB zrušil a tlačím cez prístupový bod.To funguje v poriadku ,ale zistil som ,že mi nejde scen,neviete v čom by mohol byť háčik,hádže mi túto hlášku,nemožno komunikovať zo scenerom.Teraz to moc nechápem ,znamená to ,že scenovať sa dá ,len cez priame pripojenie?dík.
https://postimg.cc/N9YvVPZJ/cad47da2

přeinstalovat ovladač jsi zkoušel?
https://www.canon.cz/support/consumer_products/products/fax__multifunctionals/inkjet/pixma_mx_series/pixma_mx725.html?type=drivers&language=cs,en&os=windows%2010%20(64-bit)

Umožňuje také nastavit tiskárnu pro bezdrátový tisk a skenování.

prý to jde, i když bez přeinstalace ovladačů asi těžko.
instalační manuál má skoro 250 stran, ale skenování se prakticky nevěnuje.
troubleshooting předpokládá u skeneru jen usb připojení. což o to, stejně ten skener potřebuju obsluhovat, tak si neumím přestavit delší usb kabel než 3m.

Vzhľadom na to ,že som dal aktualizovať ovládač a vypísalo mi ,že mám aktuálny,tak som to neriešil. Nedalo mi a pozrel som na na net či je tam niečo novšie a bolo,aktualizovalo mi ulititu ,plus nainštalovalo ďalšie súčasti ohľadom bezdrátového pripojenia a dostal som možnosť v ulitite nastaviť sieť a funguje to ,dík.
https://postimg.cc/bZDP0ffk

Vzhľadom na to ,že som dal aktualizovať ovládač a vypísalo mi ,že mám aktuálny,tak som to neriešil.

to ale ten správce zařízení porovnává jen proti ms, kde mohl ležet ovladač 1.0 z r.2013.
správce zařízení v ms windows vůbec neví o webu canon a update z r.2021, to je školácká chyba domácích instalatérů.

pro win7 (podle vzhledu oken) to nabízí ovladač 1.01 z 15.10.2021
já se neptám, jestli máš aktuální ovladač v původní instalaci, ale jestli jsi ho přeinstaloval i s tou skenovací utilitou po té nesmyslné změně na wifi scanner.

(nabízí i v.5.65 ze stejného dne, ale u tebe je nejspíš problém ve změně na wifi připojení, na které scanner čumí jak péro z gauče)