Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cenzura na Whatsappu vs údajné End to end šifrování

Ahoj, právě jsem se dočetl, že Whatsapp provozovaný společností Meta (Facebook) údajně cenzuruje vtípky proti TOP09 (mělo jít o obrázek s textem: Už jste to slyšeli, že TOP09 se přejmenovala na NETOP 2022? Více ZDE). Prý přeposílání vtípku blokuje z důvodu: "Mohokrát přeposláno". Nevím sice co je vůbec Whatsappu po tom a jestli je velký zájem o sdílení něčeho důvodem to blokovat, už to je velmi "zvláštní", ale co mě zaujalo daleko více je to, že nám bylo vštěpováno, že na Whatsappu je údajně END TO END šifrování (uvádí se i např. na wikipedii) a prý není ze strany Whatsappu možné zprávy číst. Když je není možné číst, jak je množné, že podle jejich obsahuje je blokují?

LŽE se nám tedy ohledně šifrování ve Whatsappu??

tak urcite, meta tusi kde nebo co je to jakasi minoritni policka strana.

jednemi z nejvetsich siritelu fuck news jsou lidi s technickym vzdelanim, protoze si sice zakladaji na "odbornosti", ale v jinych oblastech maji rozhled a usudek primitiva.
stacilo to dat do debat.

Nevím jestli to bylo na mě. Mimochodem s velkou pravděpodobností META dodává jen API a dál si s tím už hrají lokálové, kteří samozřejmě velmi dobře tuší, kdo je která strana, o čemž ovšem tento příspěvek vůbec nebyl a není.

Co znamena to "hraji lokalove" z posledniho komentu? ::)

Jinak sifrovani muzes vyzkouset tak, ze ten obrazek nejakym zpusobem upravis, neco tak dopises, nakreslis, zkomprimujes ztratovou kompresi a znovu odesles. Pokud ho Whatsapp stejne zablokuje, tak nesifrujou. :-)