Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lenovo obnova OS pomocí OneKey Recovery

Řeším na Lenovo IdeaPad S10-2 obnovu OS Windows XP pomocí starého OneKey Recovery 6.
Skrytý recovery oddíl se zálohou se zdá být v pořádku, je umístěný jako třetí v pořadí a na konci disku.
Problém je, že někdo změnil velikost výrobcem vytvořeného systémového oddílu a proto nelze provést obnovu pomocí OneKey Recovery. Získal tím tolik doporučovaný oddělený datový oddíl.
Logicky se nabízí úvaha, že bude stačit odstranit datový oddíl a systémový zvětšit těsně k recovery oddílu. To jsem vyzkoušel, ale bez úspěchu. Pravděpodobnou příčinou je přecitlivělý OneKey Recovery 6 (zlatý starý dobrý Norton Ghost).

Určitě mi nepomůže rada, abych přeinstaloval OS, protože k dispozici není produktové číslo OS.
Nějaký dobrák na to hodil kradený OS, takže taky smůla, protože z něj produktové číslo nevyčtu. BIOS info o produktovém čísle neobsahuje. Ještě větší smůla je, že majitel trvá na Windows. Nejradši bych nainstaloval Linux, ale nemůžu.
Objednávat placená recovery DVD je ekonomický nesmysl.
Asi by mi pomohlo, kdyby někdo poskytl bitovou zálohu pro tento konkrétný typ. Tím by bylo dodrženo přesné rozvržení oddílů dle výrobce.
Lze nějak jinak zjistit původní parametry diskových oddílů vytvořených ve výrobě?
Nebo jak úspěšně provést obnovu ze zálohy?
Budu rád za další rady.
Díky! :beer:

Je to docela obsáhlá problematika. Řeším řetězec více úkolů. Proto mi přišlo logičtější to oddělit. Je dost pravděpodobné, že i do budoucna budou uživatelé bojovat s OneKey Recovery.

O změně recovery oddílu jsem psal. Pomohlo to nabootování a spuštění OKR. Skončilo to však informací o poškozených souborech.
Ta problematika není jednoduchá. Tohle je docela tvrdý oříšek. Ve svém živlu by mohli být zkušení praktici.

Jinak vítám jakékoli nápady.

recovery médiá sú u Lenova zdarma aj u produktov už mimo záruky,aj keď na stránke podpory je "purchase recovery/install media",overuje sa len s/n,p/n výrobku a revízia/číslo produktu kvôli rečovej lokalizácii OS,napr. eng/cz/sk verzia má revíziu/číslo produktu 20RD/20Dx/20XS.....recovery médiá v mandarínskej čínštine by Ti boli na dve veci.....

Podařilo se mi dostat do fáze bootovatelného flashdisku, ze kterého po zavedení Windows se automaticky spustila obnova systému.

Ze začátku to běželo nadějně, ale pak to skončilo chybovou hláškou.

winpeshl.exe - Součást nelze najít
Aplikace nemohla být spuštěna, protože součást VirtDisk.dll nelze najít. Potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instalací aplikace.