Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Proměnná rychlost stahování

Zdravím,
asi před týdnem mi začala blbnou rychlost internetu. Když stahuji věci, ať už z různých stránek či např. z onedrive tak dosahuji rychlostí v řádech kb/s, avšak při změření rychlosti internetu dosahuji rychlosti v mém tarifu. Obvykle to trvá pár hodin a poté to odezní. Je možné že by poskytovatel (O2) ovlivňoval rychlost u některých stránek apod. ? Děkuji.

Řešení:

Je to možné. Napríklad ja si platím za 30mbps tarif. DOWN/UP ide na tých 30mbps ale internet ide až 90mbps. Kedysi som sa nato aj pýtal u ISP a potvrdil že majú pre bežné načítanie stránok pre ľudí vyššiu rýchlosť a tarif je vlastne limitovaný ak niekto začne niečo veľké ťahať alebo odosielať padne rýchlosť na zaplatený tarif. O2 môže limitovať nejaké konkrétne služby. Mal by si to riešiť priamo s O2.