Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neznámá žádost o platbu

Zdravím, právě jsem se probudil, a měl jsem na telefonu notifikace že svojí bankovní aplikace.

Před 2 hodinami: Platba 379,90 nebyla provedena. V tuto dobu jsem opravdu nebyl vzhůru, netuším o co jde.. Z rozespání jsem notifikaci vymazal, každopádně bych si ničemu nepomohl, jelikož se nezobrazuje ani v ne realizovaných platbách ani nikde v bankovnictví.

Muže to být nějaké zapomenuté členství, či bych měl pravoplatne stresovat? Děkuji

Systemove api ma zaujima;o).
Ja som bol doteraz v tom, ze musis mat predsa aplikaciu od banky, ktora bezi na pozadi a ta ti sprostredkovava notifikacie. Ked nemas aplikaciu ziadne notifikacie nie su.
Co si mam predstavit pod pojmom systemove api? Ze aplikacia sa napoji na nejaku systemovu sluzbu, ktora riesi notifikacie pre akukolvek apku v mobile?

Ja som bol doteraz v tom, ze musis mat predsa aplikaciu od banky, ktora bezi na pozadi a ta ti sprostredkovava notifikacie. Ked nemas aplikaciu ziadne notifikacie nie su.

To je sice pravda. Ale notifikace jako takové zobrazuje systém. A aplikace ho o to zobrazení musí požádat zavoláním API.

Co si mam predstavit pod pojmom systemove api? Ze aplikacia sa napoji na nejaku systemovu sluzbu, ktora riesi notifikacie pre akukolvek apku v mobile?

Ano. Proste zavolas funkci, ktere predas informace o notifikaci a o vic se nestaras. Na urovni nadtaveni systemu prece resis, jestli se ozve ton, jak casto muze aplikace notifikace zobrazovat atd. O tom nastaveni aplikace nevi.

Takze i tu historii notifikaci mas centralni s prehledem aplikaci a poctem, kolik toho poslaly

Skôr než zisťovanie, prečo prišla notifikácia, by si sa mal zaujímať, ako to, že vôbec prišla, keď si (podľa teba) nič neplánoval zaplatiť.
Čo ak niekto skúšal platiť z tvojho účtu nejakými ukradnutými údajmi? Notifikácia tomu zabránila, pretože si ju nepotvrdil. Takže radšej si prever, kedy prišla banke žiadosť o platbu, od koho tá žiadosť bola. A - rada - nerieš to cez telefón, e-mailom, ale OSOBNOU návštevou banky.