Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Aký modul RAM pridať

Dobrý deň, prosím o radu s rozšírením RAM. PC je z r. 2014, MB ASRock H87 Pro4, Intel Haswell i5-4570, DDR3 2x4 GB (Crucial Ballistix 1600 MHz, CL9, 1,5V), SSD 512 GB (voľné miesto 140 GB) , grafika ASUS Dual RX6600, zdroj XFX Pro Series 550 W, monitor 1920x1200.

Hra CS GO pri načítaní mapy sekne a padne - že je málo RAM alebo zlé ovládače (ovládače by mali byť v poriadku, stiahnuté zo stránky AMD ver.22.5.1 WHQL). Doska má 4 sloty RAM, obsadené sú 2. Chcel som pridať ďalšie 2x4 GB, ale prekáža chladič procesora. Ak doplním iba 1 modul RAM , pomôže to ? A treba pridať modul 4 GB, alebo môže byť aj 8GB ? Nemám s tým žiadne skúsenosti. Vopred ďakujem za Vaše reakcie.

Fungovat by měla, přinejhorším vrátíš do 14 dnů. To CL11 je jen trochu horší časování, ale to nevadí. Pamětí DDR3 by ale mohlo být dost na bazarech, zkus to prohledat, nemám zkušenosti s SK bazary.

Nakoniec som sa mi podarilo cez bazár kúpiť identické RAM-ky 2x4GB a dokonca aj všetky štyri moduly osadiť. Z chladiča som odopol ventilátor, založil RAM a pripol ventilátor. Našťastie tieto Crucialy nie sú vysoké, tak to tam vošlo. Všetko funguje, HWinfo ukazuje 16GB
a dual channel. Tie mapy z CSGO už načíta v pohode, nič sa neseká - správca úloh pri načítavaní ukazoval využite RAM až 10 GB, takže s 8 to nemohlo ísť.

Ďakujem všetkým za rady.