Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SSD vs HDD

Dobrý den
chci si už konečně po dlouhé době rozšířit paměť svého pécéčka
aktuálně mám 256 GB SSD na Systém a na vše ostatní půl tera HDD
s tím že nový disk bude výhradně na hry a možná nějaké uživatelské soubory
má význám kupovat SSD pro tento případ s tím že jsou podstatně dražší nebo na toto postačí standartní HDD?
s tím že ještě mám menší case takže se mi ani do ní nevejde 3,5 palcový disk ale pouze 2,5 což už je taky cenový rozdíl

takže vlastně dvě otázky, má význam připlácet za SSD (chci 1TB) nebo stačí HDD
a pokud SSD, je velký problém pokud není v počítači pevně uchycen ale "trčí" takže bych vlastně koupil levnější tří a půl palcák?
u HDD vím že jsou náchylné na poškození tudíž pokud bych koupil ten tak je mi jasný že bych ho musel uchytit pěvně
děkuji za odpověď

HW specifika
Motherboard B450 Gaming K4 - AMD B450
CPU AMD Ryzen 5 2600 6jádro 3,40GH
GPU ASUS GeForce GTX 1060 DUAL-GTX1060-O6G, 6GB GDDR5
16GB RAM

Řešení:

1 TB SSD (M.2 NVMe) je za mě jasná volba a ani bych neuvažoval o ničem jiném. Uchycení nebudeš muset řešit, bude to přišroubované přímo k desce.

dneska dávají za krevní plasmu 7 stovek takžéééé
kdybych o týhle věděl včera tak asi objednám tu ale zase ten rozdíl v rychlosti pro mě není až tak důležitý
hlavně že už nebudu muset řešit co vymazat abych mohl nainstalovat něco nového