Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zařízení RS-232 - jak připojit přes USB?

Dobrý den! Mám starší inteligetní zařízení a rád bych ho využil naplno, ale má to háček. Je potřeba ho propojit přes sériový RS-232 k počítači. Ovšem notebook ho samozřejmě nemá, tak se ptám: (možná bláhově) Lze převést tohoto prapředchůdce USB na USB? Aby to šlo přes ně připojit? Počítám, že ne, ale radši se ujišťuji. Nebo má lepší smysl zařízení ekologicky odstranit a koupit nové - dejme tomu - na Wi-Fi? Jenom dodám, že vím, že RS-232 je předchůdce čtyřpinového USB A 1.0, vzniklého v devadesátkách. Děkuji za smysluplné odpovědi. K.

Změna předmětu, původně: RS-232 (host)

Existují adaptéry USB/RS232.
Ve firmě kde jsem před důchodem pracoval se tohle řešilo. Prý to fungovalo jen s některými adaptéry. Asi by bylo nutné řešit i nějaký SW k tomu
Já jsem si myslel, že až budu mít v důchodu čas, pohraju si s paralelním a sériovým portem u svého PC, stačí mi k tomu BASIC. Ale nejdřív se zrušil přímý přístup na porty a pak se k počítačům přestaly osazovat i ty porty.
Holt pokrok je pokrok.

Kdybych teď chtěl napsat jednoduchý prográmek typu
10 print "ahoj"
20 goto 10
run
tak bych se nejdřív musel chytit levou rukou za pravé ucho a zakokrhat.
:-(:beer:

A co Vám jako důchodci brání v tom postavit starší železo? Já bych volil něco na bázi socket 775 od ASUSu, sériové porty tam nativně jsou. Poběží tam MS-DOS, windows 2000, XP, W7, W8.1, ba i w10. Na hraní v důchodu lze doporučit, leč to škrábání na hlavě... :-):-):-)

Až tak moc mne to zase nezajímá.
Napadlo mne takhle použít PC třeba ke sledování a řízení nějakých zkoušek. Něco na způsob toho co psal ve svých knihách tenhle pán:
https://b-kainka.de/
Dostal jsem se ke vzorkům integrovaných A/D a D/A převodníků, tak vyzkoušet, jestli by se daly připojit k paralelnímu portu a ovládat programem napsaným v jazyce BASIC (jiný jazyk neovládám).
Ale pokud by to mohlo fungovat jen na nějakých vykopávkách, tak to nemá cenu.
:-(:beer: