Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na programovanie a do skoly

Zdravim hladam nejaky notebook na programovanie a do skoly. Nieco v sume 600 az 800€. Pricom by som chcel aby bol notebook lahky a tichy.
Zatial ma zaujamli tieto 2 ponuky:

https://www.alza.sk/asus-zenbook-14-um425uaz-ki016w-pine-grey-celokovovy-d6985642.htm
https://www.mall.sk/notebooky-uhlopriecka/acer-swift-3-sf314-511-nx-abnec-009-strieborna-100068337634

Viete mi prosim poradit, ktory z tychto notebookov je lepsi? Popripade poradit nejaky podobny, ktory by splnal moje kriteria?
Dakujem.

Ak to chceš na programovanie čiže budeš veľa používať klávesnicu tak odporúčam ti zbehnúť do väčšieho elektra kde majú vystavené NTB a skúšaj ktorá klávesnica ti vyhovuje. Potom si to vyfiltruj a niečo z toho vyber. Na tvoj účel sa vyhni OLED panelu. Zober si napríklad obyčajné IPSko.

Nie je programovanie ako programovanie, záleží čo konkrétne bude potrebné... skúsenosti s tým že Android Studio žere veľa RAM:

https://i.redd.it/gjdpgpqmf3h41.jpg

sa dostali aj na reddit.

Ak plánuješ navyše nejaké virtuálky, nejaké BigData (poznám ako mi na VŠ nestačilo 32GB RAM v jednom prípade, čo mi síce teraz bežne "skoro" nestačí aj pri omnoho menej náročnom používaní), tak by som kúpil laptop so 16GB RAM (čo dnes je na alze možné už od 450€) a následne dokúpil ďalší modul 16GB ak by bolo potrebné,.... kupovať rovno 32GB nemá zmysel, lebo najlacnejší laptop s 32GB RAM je za 1600€ (o 1200€ viac), radšej dokúpiť samostatne čo ťa stojí sotva 50€. Disk podobne záleží, virtuálky a ak ešte budeš robiť snapshoty VM, tak zabere taktiež dosť, 512GB minimum, skôr 1TB, a SSD M.2 NVMe, čo dnes na Alze každý laptop. CPU keď sú aspoň lepšie 4 jadrá tak to stačí... GK stačí IGP. Dôležité ako bolo spomenuté aj klávesnica.