Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet (wifi)

Dobrý den, měl bych takový dotaz jestli je tu někdo kdo se vyzná v internetech, máme doma internet od O2 a bohužel ten internet vůbec nešlape jak by měl, rychlost internetu podle testů nemám ani 1mb/s rychlost, mam neco okolo 900kb , a při stahování mam asi 1mb/s, takže vlastne ani na tom internetu nejsem všechno dělám přes neomezené data, které mam v balíčku co platím. Volal jsme jim několikrát ze to proste vůbec nejede a vždycky mi řekli ze tady jak bydlíme někdo udělal špatně nějaké kabely a ze kvůli tomu je špatný signál ze to lepe nepojede ze není nějaký zesilovač nebo tak neco, prave se chci zeptat jestli od nich odejít a zkusit někoho jiného nebo jestli je nějaké jiné ještě řešení, jo a ještě my bydlíme jakoby v bytovkach a máme před domem krabici od eurosignalu ketri by to už tam asi nějak měli mit zabudované nebo co, každopádně tam mají napsáno optické připojení což je asi nejrychlejší internet ne?

Dostupnost (optického) internetu na Tvé adrese od jakékoliv firmy zjistíš nejlépe tak, že jim zavoláš. Alternativa je obejít sousedy, poptat se, od koho mají připojení a hlavně jak jsou s ním spokojeni.
Co se týče rychlosti, je třeba zjistit, zda je chyba u ISP nebo u tebe (zkusit jiný kabel, jiný router/modem, ...).

A nauč se psát správně jednotky (m = mili-, M = mega-, b = bit, B = byte)

dnes je taký obyčaj, že koleje (dráty nebo optiku v zemi) položí cetin a provoz po nich si pronajímají různí dopravci = poskytovatelé netu.
potřebuješ přes den nasbírat nějaké věrohodné screeny/výpisy, ze kterých budou vidět rychlosti v bitech nebo v bajtech.
s tím pak vypovíš smlouvu zjevně pomalému poskytovateli a mezitím už začneš ve svém místě bydliště hledat normálního poskytovatele: https://zrychlujemecesko.cz/