Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Špatná deska nebo procesor ?

Koupil jsem na aukru základní desku Asus TUF GAMING B660-PLUS WIFI D4. Abych si ji vyzkoušel využil jsem náhody a koupil k ní za pár korun procesor Celeron G6900. Sestava se rozběhne (větráky) krátce červeně blikne horní dioda q-leds (měl by to být cpu) a celé se to na chvíli vypne a znovu zapne a pořád opakuje. Zkoušel jsem to se třemi ramkami které mají jedno společné - napětí 1.35V. Zkusil jsem s integrovanou i pci-e grafiku a žádná změna. Nechal jsem si zkontrolovat piny na desce a žádný není ohnutý. Nemám pro socket 1700 nic jinýho abych vyloučil jestli je problém v desce nebo v cpu. Předpokládám že problém bude v desce a jedinou možnost vidím v zakoupení jiného procesoru, který budu v budoucnu určitě potřebovat. Tentokrát raději ne z aukra.
Potřebuji vědět jestli se s tím dá dělat něco jinýho, případně jestli jsem na něco nezapomněl. Nebo jestli jsou u socketu 1700 nějaké odlišnosti kterých jsem si nevšiml. Děkuji za pomoc.

Obe komponenty sú bazárové ak dobre chápem. Skúsil by som čo radia ostatný, nič tým určite nepokazíš a stojí to minimum námahy. Tiež skontroluj či je fakt všetko správne zapojené. Máš možnosť buď to odniesť do lokálneho PC servisu kde diagnostiku môžu/nemusia spraviť zadarmo, čiže v horšom prípade zaplatíš menší poplatok za zistenie v čom je chyba. Môže to ale trvať aj pomerne dlho, záleží čo za PC servis. Druhú možnosť máš kúpiť nový CPU a ak využiješ 14 dní na vrátenie tak si CPU môžeš vyskúšať, zabalíš a pošleš späť. Z morálneho hľadiska je to svinstvo, to vrátenie sa nemá používať na tento účel ale ak nemáš inú možnosť tak... PS: je taký mimozemšťan ktorý robí ľudom zle :-D