Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se sám restartuje a barvy na monitoru se “roztečou”

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně pc, počítač je něco málo rok starý a cca před 2-3 měsíci se mi začalo dít to že se počítač vypnul a monitor mi naprosto ztmavnul a někdy nechal par barviček(viz foto), udělal to už asi tak 4, dneska bohužel 2x hned za sebou.
Toto se vždy stalo když jsem měla zapnutou hru a nepřišlo mi že by počítat byl nějak přehřátý.
Pc HAL3000 MČR Finale 3 Pro 3600 - PCHS2511
Procesor- AMD Ryzen 5 3600 6-core Processor 3.60 GHz
RAM 16 gb
Grafický adaptér NVIDIA GeForce RTX 3600
Windows 11
Chtěla bych se poradit co s tím nebo co se mi děje s počítačem, předem dekuji za pomoc.

Ak je v záruke tak reklamuj. Vyzerá to na HW problém s GPU ale môže to byť aj iný komponent. Taktiež nie vždy je zlé zobrazovanie na obrazovke HW príčina. Mám skúsenosť že aj nepodarená aktualizácia ovládača môže spôsobiť problémy. Či už zo strany užívateľa tak zo strany vývojárov ktorý sú tiež len ľudia. Ak dobre rozumiem máš na mysli RTX 3060. Je potrebné nepopliesť čísla pri inštalovaní ovládačov.

Ak máš teda RTX 3060 tak:
GeForce Game Ready Driver - WHQL
Driver Version: 516.94 - Release Date: Tue Aug 09, 2022
https://www.nvidia.com/en-us/drivers/results/192967/

Je dobré hľadať a inštalovať ovládače ručne. Ja mám vždy takéto poradie: Windows Update + Chipset + GPU + LAN + AUDIO

jo, to budou určitě nějaké drivery

"Jirass" alias "Jimmyx" alias "Alenka" a jeho odkaz na ovladace jsem stahl a obsahuji soubor "VR-GIRL-Z" (kdo nevi co to je at pouzije Bing).
Podezrivam, ze tento +18 ovladac roztikani obrazu na monitoru nepomuze, rek bych ze naopak spise situaci prihorsi.
Ale nevadi, mozna je k tomu v priloze v PDF i papirovy kapesnik, nebo ponozka v JPG dle prefernce jedince.