Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cena za CPU Intel Core i5-9400F

Zdravím pánové.

Budu prodávat rok a 3 měsíce používaný procesor od Intelu starší generace.

Jedná se konkrétně o model 9400F.

Není to žádný torpédo a výkonem je to na podobné úrovni ryzenu 3600.

Zda se vám 2000 KČ jako v pohodě cena kdybych tento cpu prodal? Je naprosto v pořádku.

Změna předmětu, původně: Cena za CPU (host)

Souhlas, s deskou by to mělo větší smysl ke koupi, když člověk koupí samotný procesor, bude hledat ještě desku.

Jako kupující bych uvažoval následovně. Starší 9400F je na tom výkonově hůř, než 12100F - jednovláknově ho překonává prakticky bez rozdílu testu o třetinu, vícevláknově kolem 15 až 20 % . Novější kousek má o dvě fyzická jádra míň a získal HT, stojí 3000 nový se zárukou a není problém k němu sehnat desku. Za ty 3000 a víc, co jsou na inzerátech, je to nesmysl kupovat, i za 2000 to je celkem drahé, ale třeba ho někdo ve slabší chvilce vezme.