Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook do 9000 Kč

Dobrý den,

hledám jako narozeninový dárek notebook do 9 tisíc s nejlepším poměrem cena/výkon. Měl by mít alespoň 256GB paměť a vydržet nějaký ten multitasking. Bude sloužit nejvíce na domácí používání jako je prohlížení a MS Office.

Zatím se mi jako nejlepší možnosti jeví https://www.czc.cz/acer-aspire-3-a315-56-cerna_4/338171/produkt (512GB paměť, 8GB RAM) nebo https://www.czc.cz/hp-250-g8-seda/338632/produkt (8GB RAM, ale 256GB SSD).

Budu rád za každý jiný návrh nebo radu, který vybrat. Předem děkuji.

narozeninovy darek by nemel byt sunt, nemel by obdarovaneho urazet. a ty jsi pod hranici, za co se da koupit trochu normalni notebuk.

pro dnesni windows + internet je 4jadrovy procesor nutnost. jestli mas takto omezeny rozpocet, aspon se s obdarovanym predem domluv ze je to ok, ze to nejsou vyhozene penize za slaby kram.

a v neposledni rade: acer neni dar, ale odpadni kram pro deti ze skolky - tuto znacku fak ne.

ja jsem pribuznym kupoval ntb ve stejne cene, ale jen proto, ze zamestnavatel jako odberatel hp ma obcas jejich nabidky, tak meli slevu ~30%. jinak se za 9t nic pricetneho koupit neda.

To se nebojte, obdarovaný doteď funguje na cca 9 let starém notebooku, který i v té době stál kolem 10 tisíc, takže i tohle pro něj bude trochu jiná liga. Ovšem kdyby můj rozpočet byl o něco vyšší, tedy asi 11-12 tisíc, tak za to už by se nějaký kvalitnější kousek sehnat dal?

minimum:
ideapad jsou taky ošizené shity (připájená paměť, podezřelý disk), ale tento má aspoń jeden paměťový slot a noname m.2 disk:
https://www.suntech.cz/produkt/594968-lenovo-ideapad-3-15alc6-abyss-blue/

https://www.suntech.cz/produkt/564677-hp-15s-eq2000nc-bily/
omezená verze windows, kterou je nutné ihned updatovat na home. slabší grafika, na intel stačí.

za víc peněz bude míń komplikací.

RAM je napevno v deskách v T řadě (klidně v ntb. za 50000 Kč). Nemám slušných slov. U HP je uživatel závislý jen na wi-fi. Zbyl už jen Dell, který to ještě v mezích možností drží HW poctivě. Holt je dražší. Od jisté doby doporučuji poptávajícím jen Dell. Jinak ať si to řeší jinde a draze...
Naposledy jsem měl v rukách nějaký laciný Lenovo šmejd. Klávesnice připomínala komponentu ze světově známé stavebnice. Klávesy byly extrémně nízkozdvihové, na stisk velmi měkké. Zkoumal jsem to a došel k závěru, že na hmatníky používají laciný a měkký plast. Tohl enelze nikomu doporučit ke koupi. TEskních po starých dobrých HP ProBoook. Člověk zaplatil a měl jistotu dlouhého fungování. Dnes má jistotu, že zaplatí za drahé problémy, mizernou životnost, kvalitu a ergonomii.