Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční ethernet

Zdravím, snažím se notebook (Lenovo legion 5) připojit u rodičů na ethernet. Bohužel nefunguje.. Wi-Fi jede normálně, u mě doma mi ethernet normále jede. Zkoušel jsem všechny tři porty a nic, ani nesvítí..
Původně byl kabel zapojen do stolního PC, kde to na ethernet normálně funguje..

Když jsem dal opravit, tak to píše toto..

Nějak rady ?

Když jsem dal opravit, tak to píše toto..

dal jsi "opravit" router, který se s tebou nebaví, nebo své připojení na pc, které s routerem nemá nic společného?
pro jistotu: nemáš na notebuku statické nastavení adres pro lan připojení? no asi ne. kdo si umí nastavit připojení ručně, by tu nepsal dotaz bez jakýchkoliv informací, a taky ta pofiderní ms oprava připojení myslím že zkouší i dhcp.

typ routeru je na štítku zespodu, kdyby sis chtěl počíst a trochu se tu rozepsat.
ale píšeš že nesvítí, v tom případě se rovnou zeptám: není to výrobek značky tenda nebo něco ještě horšího?

umíš znovu nastavit připojení na poskytovatele, kdybys to náhodou měl chuť resetovat?

přes wifi se na notebůů dostaneš do nastavení routeru? umíš si vypsat obdržené nastavení z wifi? spusť cmd.exe:

ipconfig -all

brána/gateway je ip routeru. kdybys to sem chtěl celé zkopírovat:

ipconfig -all > ip.txt
notepad ip.txt

a můžeš to vyklopit ze schránky.

umíš znovu nastavit připojení na poskytovatele, kdybys to náhodou měl chuť resetovat?

pokud nemají dsl připojení (o2) ale normální lan kabel, šlo by to nahradit něčím funkčním.
když v rodině nemají žádný jiný pc a mají připojení do 100mbit: tplink wr844
když mají v domácnosti více pc: tplink archer c6

jestli mají router na kabelovku, urguj opravu u operátora.