Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavirované softwary

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jesi softwary k myším a klávesnicím jsou safe. Protoře vždy když chci sáhnout nějaký software třeba ke klávesnici. Vždy mi to napíše že tento soubor může ohrozit váš počítáč. Mám tomu věřit ??

nepíšeš odkud a co přesně taháš.
1. možnost: místo od výrobce to taháš z jakýchsi anonymních stránek se směsí ovladačů pro všechno. ty stránky ale typicky nenabídnou instalátor ovladače, místo toho jen jejich .exe downloader, který obsahuje minimálně adware a může dále stahovat cokoli nevyžádaného.

2. možnost: hláška "tento soubor může ohrozit váš počítáč" je tradiční, kterou windows píšou pokaždé, když na pc stahuješ spustitelný soubor zvenčí.

ověřit to co stahuješ můžeš z více příznaků:
- samotná důvěryhodnost té stránky
- očekávaný název staženého souboru, i s příponou
- velikost ... podvodné downloadery jsou jednotky mb, mnohem menší než typický balík ovladačů,
- vlastnosti toho balíku ... jeho popis
- stažení z dalšího zdroje ... když už to není u výrobce, tak porovnání ze 2 zdrojů
- ověření na www.virustotal.com