Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Router - bude mít nový router lepší ping?

Zdravim, mam ted slabsi net pres antenu a chci pouze pro lepsi ping poradit jestli se vyplati koupit lepsi router. Wifi me ani tak nezajima budu to mit zapojeno primo do PC z Routeru, ma to nejaky vyznam nebo to nicemu nepomuze? Diiky

Změna hloupého předmětu, původně: Router (host)

Co znamená slabší net přes anténu?
Jaký máš router?

Obecně pochybuju, že by nový router výrazně zlepšil ping. Na druhou stranu spousta lidí provozuje internet se zastaralým routerem a zbytečně si zpomalují rychlost (propustnost).

Mam asi 4 letý router od O2 ktery jsem si nechal a v dome kde ted bydlim je pouze antena pro cely dum a tak sem se napichnul pres ten router a lagujou mi hry. Nevim co to je za anténu max to ze je od O2 a jen me napadlo treba poridit novy lepsi router co se neprehriva, jestli to neco udela pokud ne tak ne :)

o2 router má zespodu typový štítek. bez něj je to tajný typ.
o2 router je nějaký dsl router, určitě nepoužívá wifi anténu jako vstup, na režim ap-client u něj nevěřím.

v dome kde ted bydlim je pouze antena pro cely dum

jak přesně jsi ze svého pc přes starý o2 router připojený k té neznámé "anténě"? přes jaké konektory ve starém o2 routeru, jak jsi měnil jeho nastavení?

ping přes wifi na tajný router bývá doma nízký, nezlepšíš nic, zvlášť když se k němu připojíš drátem.

může tě zajímat ping na bránu poskytovatele (tvoje spojení k němu), ping na tvoji veřejnou ip (jak tě poskytovatel protáhne přes svoji strukturu), ping na dns servery (jestli ti poskytovatel nenastavuje nějaké svoje hůř funkční), ping na veřejný server (jaké má poskytoval spojení přes peering na skutečný net).
nebo jak ti píšou, problematická místa po cestě ukáže příkaz tracert na ten server.