Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Procesor jede jenom na turbo boost

Zdravím, mám procesor i5-8600k, základní deska MSI Z370 SLI PLUS a všiml jsem si, že i když jsem jen na ploše, jeho frekvence jedou boost only (4,3Ghz). Nejsem si vědom, že bych cokoliv v biosu měnil, jde to nějak vyřešit? Teploty 45°C-50°C, vytížení 10-15%. Stáří procesoru je asi 4,5 let. Myslím, že by nebylo na škodu ho i přepastovat, jeho teploty občas při hraní vyskočí na 98°C. Chladič je čištěný před dvěma dny (Spartan 3 PRO).

Řešení:

Jo, to je ono, power plan byl nastaven na špičkový výkon, děkuji mnohokrát za radu.

Jsem v práci teď, zítra to vyzkouším, ale matně si vzpomínám, když zákonu správce úloh, tak mi to tam ukazuje vytížení procesoru třeba 90% a hned to vyklesá na těch 10-15%, může to něco značit??