Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký WiFi Router

Ahoj. Můžete mě doporučit WiFi Router? Díky

Připojení přes Wifi
iPhone 2x
MacBook 2x
iPad 2x
Notebook Windows

Připojení přes RJ45
Smart TV 2x
NAS
Stolní PC
HTTP server
SDS
Satelit 2x

Moc pěkný a za dobrou cenu. Až mně chcípne po těch letech můj starý WR841N, tak o nějakém TP-linku budu zase uvažovat.
Původně jsem si říkal, že ten můj vydrží max 5 let, ale drží pořád.
Stolní PC mám všechny připojené kabelem přes switch z AP. Na Wi-Fi jede občas pár mobilů, hlavně v létě (5-6), když sedíme v pergole, takže zatím to nepovažuju jako prioritu měnit, když to funguje jak má. Hlavně u toho TP-Linku musím ocenit možnosti nastavení a stabilitu.

asus preferuje bezpečnostní díry ve svém firmware, má na ně talent - bohužel pro zákazníka.
navíc má dost odporné obázkové menu: efektní jako matějská pouť, ale pomalé.

na druhou stranu se snaží co nejvíc zjednodušit nastavení možných domácích funkcí, jen si za to nechával taky víc zaplatit.

všechno je věc vkusu, spousta uživatelů z živě pomalé nesmyslné menu asusu miluje.
já se jejich krámům vyhýbám, tak o nich nemám přehled.

Dovoluji si oživit téma. Rukou už mi prošlo několik TP-Linků a aktuálně používám Mikrotik ac2. Ale mám chuť zkusit něco s WiFi 6 a rozhodl jsem se, že bych už chtěl koupit něco "lepšího" do cca 5 tis.. Nezatracuji TP-Linky, ale chci prostě zkusit něco jiného.
Do oka mi padly nové ASUS routery, konkrétně Asus TUF Gaming AX4200. Nejsem žádný hráč, který by potřeboval nějaké gaming módy, ale předpokládám, že v routeru půjde udělat i běžná "civilní" konfigurace, ne? A celkově ASUS jako router, doporučili byste?

já na to ze zvědavosti koukal:
- asus býval namočený úplně v každé zranitelnosti, co se publikovala. ale je fakt, že je nesleduju a nemám o jejich řadách přehled.
- tplink jsem teď kontroloval typ ax20 uvedený nahoře: support udržují půl roku, pak uvedou novější hw verzi a na starší fw kašlou, ať si tam zákazník nabastlí nějaký wrt - no to je dost hnus.
takže ty krámy používat leda za poskytovatelem, na neveřejné ip.

U TPlinku bych bral jen Omadu, to je řekněme poloprofi produkt, který se vyrovná Mikrotiku a v některých ohledech ho i předčí (hlavně co se nabídky AP týká a pak taky komplexní řízení celého systému je lepší). Na druhou stranu je tam taky spousta ne zcela funkčních věcí, ale běžným uživatelům nebude chybět asi nic.

Jsem si pořídil tenhle:

https://www.asus.com/networking-iot-servers/wifi-routers/all-series/rt-ax55/

Wifi 6 to má, administrace je normalní, spíš bych řekl, že lepší než horší, poměrně si myslim slušně nastavitelné. Nějaké zkušenosti ale dát nemohu, mám ho chvíli.

Doteď jsem měl Netgear a to byl hroznej křump, naštěstí se tam komunitně někdo staral o DD-WRT, jinak by to bylo nepoužitelné, ale první dojmy mám takové, že administrace je teda bohatší než, co jsem měl to DD-WRT.

Původně jsem chtěl pořídit Mikrotik, ale to nastavení tam neni uživatelsky přívětivé, tak jsem to furt zvažoval. Nakonec rozhodlo to, že Vodafone teď dává modemoroutery Compal, které si s Mikrotikem nerozumí.

Co sa tyka wifi su silne konzervativni, co je dobre aj zle zaroven.
S ax modelmi prichadzaju snad ako posledna znacka na trhu, navyse si to asi nechavaju vyrabat v CIne lebo silne meskaju s dodavkami.
Uvidime, mam objednane 2ks a som sam zvedavy, ci po sklamani z AC3 mi napravia chute ohladom wifi.

Tak pravdou je, že co mám MikroTik, tak nepamatuji, že bych kdy musel restartovat router. Na rozdíl od dřívějších tp-linků.
Nastavit jde v něm určitě leccos, ale není to vůbec user friedly. A popravdě už mě moc nebaví vždy hledat návody jak co udělat. Když jsem ho nastavoval prvně, tak jsem to podle návodů dal, ale pak jsem chtěl po pár letech něco změnit a už jsem zase nevěděl jak na to.

Já to mám opačně. Na MKT je vše logicky uspořádané a v podstatě to kopíruje funkcionalitu velkých routerů na Linuxu. Takže až na občasné problémy se switch-chipy a jejich (ne)podporou L2 funkcí to beru jako top systémy, které toho umí daleko nejvíc a hlavně u nich není třeba přemýšlet jak to ten Číňan myslel a jak to nějaký vemeno blbě přeložil. Ale chápu - když do toho lezeš jednou za uherák, tak to asi v hlavě neudržíš.