Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakázání RST intel optane kvůli instalaci linuxu

Ahoj,
Rád bych obnovil svůj starý ntb ho envy x360 15cn-1000nc pouze s OS Linux.
Ntb má v sobě Intel optane, a využívá Sata rst které je potřeba vypnout před instalací linuxu. Rady z internetu nebo z oficiálních stránek Ubuntu že stačí vyměnit v BIOSu rst za Ahci nefungují jelikož v BIOSu u tohoto ntb tato nabídka není. Nepotřebuji mít Windows i linux na tomto ntb chtěl bych tam pouze linux. Proto bych se rád zeptal zdali jste někdo řešil tento problém a jestli víte jak si s ním poradit. Formátování disku a kompletní odstranění Windows mi problém též ne vyřešilo.
Díky Pee

Formátování disku a kompletní odstranění Windows mi problém též ne vyřešilo

Cim, a na jaky file system jsi ho formatoval ?
Jestli instalacka Linux/Ubuntu nevidi to SSD nebo kam chces to OS zavadet, spustil bych "Live" verzi toho Linux.
Po spusteni (stale Live) spustil Gparted a ten systemovy disk kam chces zavest to OS naformatoval na → ext4

Verzi BIOS mas aktualni ?
Tazke nic takoveho v BIOS nemas ? :
[ahci-mode.webp]
Nebo neco na zpusob:

[1661107365536.png]