Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nemozem sa lognut na Yahoo cez klienta

Pouzivam TheBat!, sice starsou v7 verziu, ale doteraz vsetko slapalo.
Obavam sa vsak, ze Yahoo zacalo vymyslat a zacal som dostavat hlasku:

6. 9. 2022, 21:38:32: IMAP - Connecting to IMAP server imap.mail.yahoo.com on port 993
6. 9. 2022, 21:38:32: IMAP - Initiating TLS handshake
!6. 9. 2022, 21:38:32: IMAP - Server reports TLS error: Invalid protocol version.

Neviem sa docitat, kde by mohol byt problem a Yahoo si svoj support uz spoplatnil. Google o tomto mlci.
Pouziva niekto Yahoo a dostane sa tam cez mailoveho klienta normalne?

Stačí si prečítať reporty!
Server reports TLS error: invalid protocol.
Aké šifrovanie TLS máš nastavené? Ak TLS 1.1 a TLS 1.2 - server ich už možno nepodporuje.
Skús ešte port 465 pre SSL a 587 pre TSL

Len na okraj - používať mail serve Yahoo - trochu riziko - z Yahoo totiž dávnejšie unikli údaje (vlastne - ukradli im ich hackeri) - ich zabezpečenie servera je totiž trochu pofidérne

Yahoo mam ako snad svoju 1 schranku v zivote a pouzivam (skor vlastnim) ju z historickych dovodov.
Moj klient (TheBat!) neumoznuje vyber protokolu, je to sice starsia verzia, ale kupovana pred par rokmi, takze som mal za to, ze podporuje aj novsie protokoly.
Ale ako citam asi budes mat pravdu.

We are pleased to inform you that The Bat! v8.5 supports TLS 1.2 for secure connections with mail servers. Previous versions of program supported SSL 3.0, TLS 1.0 and TLS 1.1 only.

Upgradol som TheBat! na poslednu verziu, ale prihlasit sa stale nemozem.

8. 9. 2022, 08:59:18: IMAP - TLS handshake complete
8. 9. 2022, 08:59:18: IMAP - Connected to IMAP server (imap.mail.yahoo.com)
>8. 9. 2022, 08:59:18: IMAP - Welcome! IMAP Server up and ready to accept your request
8. 9. 2022, 08:59:18: IMAP - Authenticating (user: "xxxxxxxxx@yahoo.com", method: "LOGIN")...
!8. 9. 2022, 08:59:23: IMAP - LOGIN Invalid credentials

Heslo mam dobre, pretoze cez webove rozhranie sa nalogujem.
Nema Yahoo to iste, co spravil Google, ze pre untrusted mail clients trebalo vygenerovat speci heslo cez web?

Edit:
Takze je to tak, musel som si pre klienta vygenerovat heslo, Yahoo to nazyva App password a je to v polozke account security.