Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna statické IP na DHCP

Dobrý den,

včera mi měnili pevný internet na O2 a jako router mám teď Smartbox 2. Bohužel jsem večer zjistil, že ne vše v síti mi funguje jak by mělo. Později vyšlo najevo, že nefunguje PC, NAS a tiskárna. Všechna tři zařízení měla statické IP adresy. V počítači jsem ji změnil na dynamickou DHCP a ten od té doby funguje. Ovšem NAS a tiskárna nejedou. Neumím se dostat do jejich konfigurace (přes onu statickou adresu - např. 10.0.0.155). Poradíte prosím co mám udělat abych se dostal do jejich nastavení? NAS je Synology DS200+, tiskárna OKI C530dn, v počítači mám Win11.

Řešení:

Tak vyřešeno. Vše již funguje jak má. Původní rozsah byl 10.0.0.xxx a nový Smartbox byl nastaven na 10.0.1.xxx. Banalita, o které vím ale včera jsem si prostě toho vůbec nevšiml. Blbec.

Díky za nakopnutí správným směrem.

když měly (a stále mají) ty krámy statické ip, jistě víš jaké.
jednak ty adresy opingej, jestli jsou v síti vidět.
taky si pusť nějaký ip scanner (pomalý ale free je: advanced ip scanner. nebo dobrý placený / free pro 5 pc: softperfect network scanner)

předpokládám, že lan ip nového routeru je ve stejném rozsahu, jako ip adresy starých periferii. to vidíš podle brány/gateway ve výpisu:

ipconfig -all

je to strašlivá věc, kterou je nutno spravovat minimálně napoprvé mobilem, neumí to běžné věci, jako DHCP rezervace apod.
Nadto je to neuvěřitelně drahá krabice na to, že to je připojeno k telefonní lince, a tedy každá bouřka hrozí jejím odpálením.