Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zvuková karta

Dobrý den, koupil jsem zvukovou kartu M-Audio M-Track SOLO a mikrofon MB3K. Sluchátka mám hyperx cloud2 které jsou zapojeny do zvukové karty a po nějaké době začne blbnout zvuk ve sluchátkách a hra dropne fps z 240 na cca 15. Po odpojení zvukové karty usb A z pc trhání přestane. Neznám důvod a nechápu proč tomu tak je. Nenapadá vás něco ?

karta je velmi citlivá na usb pripojenie,s niektorými usb mikrokontrolérmi si velmi často vôbec nerozumie,hlavne pokial to nieje intel čipset/texas instruments/smsc usb root hub /nieje to karta na hry/,stačí malé zakolísanie napájania v porte a problém je na svete,skús zvýšiť asio buffer na 512 alebo 1024,pokial nemáš,stiahni si driver 1.0.3.......

základný ovládač pre zvukovú kartu,posledná verzia pre win10/11 je verzia 1.0.3,bez neho nebude karta fungovať korektne,v ovládači by malo byť aj nastavenie mme/asio buffer..../za predpokladu,že máš novú verziu tvz.solo 2-čierna s ovládacími gombíkmi na vrchnej strane,nie starú šedostriebornú solo 1 ešte zo série m-trak/.....

Nevím zda problém nastal po nainstalování obs studia kde se buffer size nastavuje. Program jsem neměl zapnutý a po skočení z hry do windowsů a zpátky se hra začala sekat asi kvůli tomu buffer size, jen je divné že i bez zapnutí programu, možná to alw dělalo i před tím, nevím kde jinde kromě obs studia by se buffer size nastavoval

Zapojeno to má být do usb 2 nebo víš, zapojil jsem to do usb 3.2 pokud to píši správně. Hrál jsem asi pul hodiny a nic,jak jsem šel do windows přes ALT TAB a pak zpátky do hry tak nastal ten problém co jsem psal. Základovka je Mag tomahawk b550 msi

popisujes tu nevhodnou volbu mikrofonu s "kapelnim" konektorem, kvuli tomu koupeny extra zesilovac, ten si nerozumi s usb chipsetem na zakladni desce.

asi ti nepripada normalni kvuli spatne volbe mikrofonu kupovat dalsi zakladni desky (s novymi aktivacemi windows) a hledat, ktera konecne bude s tim predzesakem fungovat.

jednodussi je prodat ten kram.

Můžeš zvukovou vrátit? A zkusit jinou nebo spíš mikrofon na USB se zesilovačem ?
Výměna desky je složitější a nikde není napsané, že jiná deska s podobným čipsetem to vyřeší.

Doufám jsi to aspoň zkusil v různých USB vzadu.

Já bych zkusil mikrofon rovnou s USB koncovkou,.má v sobě taky zvukovou když potřebuješ novou.

Chlapec na videu pěkně komentuje AOE občas si ho poslechnu.

Takže máš mikrofon s konektorem který nejde vrazit do PC, tak jsi koupil zvukovku. A ta zvukovka se možná hádá s PC. Jsou na to ty mrchy dost háklivé viz realtek 4004 který jede taky přes usb. Pokud se to hádá kvůli čipsetu (od AMD) tak si možná tou B550 nepomůžeš protože je to evoluce té B450.

Prostě tu zvukovku nacpi do jiného portu vzadu a vyzkoušej jestli to budfe blbnout i tak.
Asi moc jinýho s tím stejně neuděláš.