Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3D tlaciaren

Zdravím,
Mám dotaz a to konkrétne na 3D tlačiareň. Rád by som deťom (8,9,11 rokov) kúpil 3D tlačiareň. Vodec sa v tom neorientujem, takže potrebujem poradiť pri výbere. Ale asi jednu požiadavku mám. Potešilo by aspoň dve farby, aby tie výtvory opticky lepšie vyzerali. Cena do 700-800€.
Dik za rady
PV

2 farby sa robia tak, ze vymenis filament pocas tlace;o).
Prusa by sa mal dat kupit za 700-800 eur, som kupoval nieco pre jednu skolu asi pol roka dozadu.
Ja mam doma tuto a som celkom spokojny...aj ked uz som asi pol roka nic netlacil priznam sa.

To nezalezi od tlaciarne, ale od materialu, ktory pouzijes.
Filamenty sa delia na niekolko skupin.
Niektore su pevnejsie, s inymi sa zase lepsie pracuje/tlaci.
Tu mas rozdelenie filamentov.
https://www.profi-filaments.sk/sprievodca-materialmi?gclid=Cj0KCQjwjvaYBhDlARIsAO8PkE0Eii3f7xqgGnGFdJVyktamU2KGZBb44dGVqt7tAA2duodg4yq00GYaArHnEALw_wcB

Inak bacha uz to tu bolo povedane...3D tlac nie je pre kazdeho.
S 3D tlaciarnou si uzijes od nastavovania trisky s teplotami, cez aretaciu podlozky, kalibraciu trysky voci podlozke, zoskrabavanie vyrobku, spravovanie vykresov v sliceri, tvorba vlastnych v nejakom 3D programe az po skenovanie objektov 3D skenerom (tam som teraz ja).
A vsetko to zerie kurevsky vela casu ti poviem.

Ak by si si priplatil a siel do Prusu ten vie napriklad nadviazat na prerusenu tlac...co sa hodi pri tlaci vacsich predmetov, kde tlac trva cez 10h napriklad....uz sa mi totizto stalo, ze sa tlac prerusila po par hodinach a na druhyden som nasiel tlaciaren ako tlaco do vzduchu;o). Navye Prusa ma lepsie vyriesenu kalibraciu, ci kontrolu filamentu.
Ale cena je niekolkonasobna.
Pozri za Endera das par tisic, pomer cena/vykon je tam super.
Ale nechod do toho s velkymi ocami a priprav sa na pripadne problemy a vytesuj sa z kazdej blbosti co vytlacis.
Ja som minul 2 velke kotuce filamentov naozaj na blbosti a som susede stale nevytlacil velku vazu (20cm), ktoru som jej slubil, na ktoru padne tak 1/3.

No pokud se takhle ptas tak ti dam dobrou radu - nekupuj si 3D tiskarnu.
Pokud nemas naladu studovat, ucit se nove veci, laborovat atd. tak budes zklaman. Sice dejmetomu Prusa ma tak nejak odladen svuj "ekosystem" tiskaren a filamentu, ale porad to chce notnou davku znalosti, neni to jako si vytisknout neco na papir (coz casto take uzivatele nezvladaji).

Len OT:
3D tlačiareň nie je hračka! Môže vytlačiť hračky, ale na to je potrebný i SW, ktorý ovláda 3Dprinter, SW, ktorým si vytvoríš potrebný model (síce existujú databázy s potrebnými modelmi, ale niektoré zadarmo nie sú). A kupovať 3Dprinter 8,9,11 ročným potomkom - za mesiac to odložia, pretože zistia, že na ňu potrebujú aj nejaké znalosti, vedomosti.. a tie na 100% ešte nemajú.

Dakujem za objasnenie temy 3D tlace, aspon teda tak povrchne, to mi je jasne. Asi budu na to este prilis mali, aby to dokazali vyuzit. Myslel som si, ze je to viac USER FRIENDLY, ze ked si kupim nieco nie z tej najlacnejsej sorty, tak to pojde bez nutnosti to nejako tunit a ze to bude mat aj nejaky program pre poloblba aspon na tlacenie nejakych jednoduchych veci. Planoval som to na vianoce, ale este asi zvazim tento krok. Sebe som tymto rozhodne nemienil plnit svoj sen(moj je mat 49" monitor a volant paku a rucnu brzdu na nejakom playseate. Chyba mi monitor a playseat a vlastne aj miesto na umiestnenie, ale pracujem postupne na tom). To by som si uplietol na seba bic a musel sa ja vsetko toto naucit, co by zasa na druhu stranu nemuseli byt na skodu. Asi to ma teda este cas.