Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD vypalovací externí mechanika s podporou OTG na Android

Dobrý den, mám prosím obrovskou prosbu...
Předem se moc omlouvám, ale jsem v těchto věcech laik a moc tomu nerozumím...
Měl bych prosím dotaz, zda existuje externí DVD mechanika, co se dá propojit s mobilem OTG a to co bude na CD, či DVD se mi bude ukazovat v mobilu... Jde mi hlavně o starší CD a DVD kde jsem s dcerou a moc bych si přál, kdyby to nějak šlo propojit...
Mám telefon Xiaomi redmi note 10 Pro...
Něco jsem na internetu viděl, ale mám v tom chaos a nevyznám se v tom, proto vás moc prosím o radu, jestli takova externí vypalovačka vůbec existuje a zda bude spolupracovat s Androidem... A ještě prosím, pokud nějaká existuje, tak nějak rozumně cenově, kdyby to šlo, nemám teď na rozhazování...
Ale všem moc děkuji... Opravdu moc...
Děkuji a s pozdravem David Vladik

To neznáš nikoho kdo má PC nebo notebook s DVD mechanikou, který ti to natáhne do kompu a pak do mobilu? Proč kupovat zbytečně nějakou DVD mechaniku a ještě řešit, jestli půjde k mobilu nebo ne.

funkčné mechaniky pod androidom sú len toshiba 300,Lite-ON a OEM mechaniky pre Dell,na zbytok dnes zohnatelných mechaník zabudni,pod androidom a s mobilom sú nefunkčné,asus sa podailo rozbehnúť na niektorých tabletoch od samsungu,ale vedeli len čítať originálne lisované cd/dvd,nie napálené.......Lite-ON a toshiba 300 sa dajú kúpiť už len na inzerát,alebo v bazároch,ich výroba už bola zastavená.....

Myslel bych si, že stačí připojit OTG hub a k němu normální (jakoukoliv) mechaniku (DVD vypalovačka stojí max 400) přes redukci (nějaké to kilčo, pokud má mít napájecí adaptér a to mít má, tak asi víc). Ale jak čtu, není to zřejmě tak jednoduché, jsem docela rád, že jsem této mobil-mánii nepodlehnul, a podobné problémy tak řešit nemusím.
Být vámi, CD a DVD bych pro snažší manipulaci zkopíroval na nějaký externí HDD, ale to jsou už peníze navíc a k tomu je právě nejdřív potřeba nějaká ta mechanika.