Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB switch

Ahoj všem,
už jednou jsem se spletl,tak bych rád radu.
U setoboxu mám externí hdd napájený usb..Přijde mi nepraktické to k vuli jednomu filmu furt nosit k pc a pak zjistit,že to stejně setobox nepřegraje.
Napadlo mě toto řešení +usb prodlužka a jen to pohodlně přepínat...
Myslíte,že max.proud switche bude stačit na ten externí hdd?
Díky za odpovědi

https://www.sbazar.cz/adamceo/detail/175780198-ctyrportovy-usb-switch-30?utm_source=sbazar&utm_medium=email&utm_campaign=email-reply-confirm&utm_content=advert-link

Myslíte,že max.proud switche bude stačit na ten externí hdd?

ne.
ve fyzice vám měli vysvětlit, že u zdroje napětí je dodaný proud omezený odporem (spotřebou) zátěže + to hlavní: předřadným parazitním odporem usb kabelu s konektory.

uvažujeme toleranci úbytku napětí 0.2V, které musí požadovaný proud musí protlačit přes nezanedbatelný odpor dlouhého usb kabelu + přídavný odpor jeho konektorů.
kdyby byl celkový odpor dlouhého kabelu 1 ohm, což se u těch delších a tenčích snadno může stát, tento úbytek napětí vyvolá už proud 0.2A - to je tak pro napájení myši nebo klávesnice, ale nestačí na externí disk. s vyšším odběrem dojde k poklesu koncového napětí na záteži a ten krám přestane pracovat.