Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MacBook do 18 000 Kč pro přítelkyni

Ahoj, potřeboval bych pro přítelkyni, nějaký macbook, něco menšího, tenkého, zhruba do 18 000, do školy na psaní poznámek a občanské koukání seriálu a klasické brouzdání po internetu.

Vůbec tomu nerozumím, děkuji vám za veškeré rady

Změna předmětu, původně: Macbook (host)

Jednoduchost, rychlost, dlouhá výdrž na baterii, kvalita, podpora (klidně vydrží celé studium jak výkonem, tak se nerozpadne), suverénně nejlepší touchpad na trhu, takže není potřeba tahat myš...

Pro tazatele - za tuto cenu nový macbook neseženete, budete se muset podívat na bazar. Rozhodně bych ale už dnes nekupoval nic, co má Intel procesor. Zkuste najít nějaký první Air s čipem M1. Mohl by být i kolem dvacky.

Jediné, co bych si zjistil, zda není potřeba kvůli studiu nějaký speciální software, který funguje jen na Windows. Občas to nějaké technické obory mívají.

A co myslíš, že dneska většina studentů potřebuje? Office a internetový prohlížeč.

Proto jsem psal, ať si zjistí, zda tam není nějaký exotický software navíc (typicky u technických oborů). Pokud ne, tak není jediný důvod se trápit s Windows...

Ten dotaz je obecně zadaný. Je to psané jak z pomocné školy specializované na ty méně schopné.
Nepadla zmínka o věku, předmětech, škole, oboru... tak proč radit někomu, kdo se není schopný věcně a konkrétně zeptat?

Třeba ještě chodí na ZŠ. Oni vlastně chtějí zábavní centrum, kterým oslní své vrstevníky. Nutné je zamachrovat a ukázat, že my na to máme, i když to nepotřebujeme (takhle to často rodiče přiznávají, že čelí nesmyslným tlakům prostřednictvím dětí). Každá doba nese své "to musíš mít", jinak jsi...

Většina žáků a studentů se potřebuje pořádně naučit psát, rozepsat se k intenzivnímu psaní. Taky se naučit počítat a naučit se učit. Mačkáním jsme už dost zdebilněli. Loni byl každý šestý repetent SŠ student prvního ročníku. Na VŠ je to prvotřídní čistka. Snad jen, že by to byla budoucí filozofička nebo historička (intenzivně se vyhýbajcí matematice, ta nás fakt spasí!)... nezatížená technickými a odbornými předměty. Z praxe vyplývá, že většina mačkačů klávesnic je na VŠ v totálním utrpení. Ještě že ty neschopné vyházejí hned na začátku studia. Školy jsou spokojené díky příjmu peněz. Trh práce ty neúspěšné taky rád uvídá. Takže ano, strkejte jim do školních hodin notebooky. Snad se časem dočkáme toho, že VŠ nevystuduje každý debil.