Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spoofing pri telefonovani

Ked volali pred 1-2 rokmi indiani z Sk cisiel myslel som si, ze cisla maju prenajate ich farmy a vyuzivaju ich na volania...volat naspat sa totizto na to nedalo.
Ale momentalne vlna podvodnych telefonatov z SK cisiel vyuziva realne cisla ludi, ktorym ked volate spat vam tvrdia, ze vam nevolali...a kedze je ich mnoho ja im verim.
Cital som, ze je mozne pouzit existujuce aj neexistujuce cisla pri volani v mobilnej sieti, ale nie je mi celkom jasne ako to technicky funguje.
Vie to niekto rozumne vysvetlit?
Je to podobne ako pri TCP/IP spoofingu?

Co vím, tak prostě stačí změnit CallerID.

To mi připomíná: před časem mi volali "nabízeči" z jedné banky, kde jsem měl před lety účet. Pro ověření, že jsem to já, požadovali datum narození. Tak jsem se jich zeptal, jak si ověřím, že i oni jsou ti, za které se vydávají. A prý že si mám na stránkách banky zkontrolovat telefonní číslo. Na to jsem jim odpověděl, že to není nijak těžké zfalšovat. No nebyli to nějak schopni pochopit a po chvilce dohadování ukončili rozhovor bez rozloučení.