Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypinani klávesnice, mysi a monitoru

Zdravím, po dvou letech bezproblémového chodu mi najednou začal pocitac sám od sebe vypínat monitor, klavesnici a mys, prostě běží a najednou se vypne monitor, mys i klávesnice a počítač přitom dál běží, ale nejde nijak probudit, ani ovládat, musím udělat tvrdy reset, pak zase všechno naskočí. V počítači jsem nic nemenila, takže se tam muselo neco pokazit. Ale co by to mohlo byt? Muze odcházet nejaky hardware? Dekuji.

Může to být nějaký úsporný režim. Mě třeba probuzení windowsu trvá nějakou tu minutu, nepočítal jsem kolik (nevim, proč to tak dlouho trvá, ale vzhledem k tomu, že normálně pracuje, tak jsem to neřešil).
Jak poznáte, že počítač dál běží (já to třeba poznávám tak, že se na něj dovolám ze sítě, pokud se dovolám, tak jen spí a musím čekat, pokud se nedovolám (to je spíš výjimečné, většinou opravdu jen tvrdě spí), je vytuhlej).
Ale může to samozřejmě být nějaký hw, a je otázkou jaký.

Může to být v podstatě čímkoliv. Od vadne / polité klávesnice co třeba pošle uspávací signálu po vadný mikrospínač na skříni který udělá to samé potřeba vadnou desku.

Klávesnic a myší můžeš zkusit jiné, do skříně můžeš zkusit mírně zduchnout. Pokud je v co klasický disk tak opatrně.