Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem notebook

Ahojky poradíte notebook cenově 20-31tisíc malý přenosný do školy i na práci.Herní nee.Váhám jestli Macbook moc mě láká ale vůbec neumím v tom prostředí...DĚKUJI

to je několikátý dotaz na macbook od lidí, keří píšou že tomu vůbec nerozumí a není vlastně jasné, proč ho chcou.
přitom jde teď na všech fórech nejspíš o stejnou osobu, protože ty dotazy jsou stejně blbé, tazatel(ka) pak už nikdy nereaguje.

malý přenosný krám je tak 13", maximálně ještě 14". za přenosný krám pro slečnu považuju ntb do 1.5kg.

někdo může mít důvod proč mac (environment), nebo proč naopak ne (připojitelnost periferií). jestli máš nějaký důraz na hw/sw, nestyď se vyjádřit.

Ne jsem tu poprvé. Mě jde o to aby to vydrželo což se o macbooku říká :) ale jelikož jsem s ním neměla zkušenost ptám se :) nevyznám se v pc ale nechci noťas co se časem zaseká :) nejsem programátor ani nehraju hry takže ale internet,word,excel, filmy,účetní program aby to zvládlo a vzhledem k tomu že budu dojíždet vlakem s taškou přes rameno tak do 2 kilo by bylo super :)

věc za 20-30t na využití office/internet? nic moc poměr cena/výkon.

"stárnutí" a zasekávání systému je kombinace více vlivů:
- uživatel: doinstalace zbytečností až škodlivých součástí v "po spuštění", služby na pozadí, doplňky průzkumníka. obvykle vlastní vinou doinstalovaný malware.
- výrobce os: čím dál horší antivir, přepisování ovladačů v os pochybnými verzemi
- aplikace: větší a náročnější
- weby: čím dál nenažranější a přeskriptovanější stránky
- hardware: baterka odchází a nemusí být výměnná, větrák je po čase hlasitější, alkoholy v klávesnici ...

část z toho je společná pro win i mac.

jestli je zásadní prací na ntb nějaký účetní program, volil bych podle něj, jestli má obě verze, nebo jen win.
pro to účetnictví předpokládám spíš 15" ntb s numerickou klávesnicí. tam asi mac nic do 30t nenabízí, ani jako bazar.
ale když člověk preferuje přenosný 13" ntb a doma i na pracovišti používá externí 24" monitor a velkou klávesnici, proč ne.

asi chápu co myslíte ale většině nerozumím :)
stručně
1.kvůli cestování přes půl republiky nechci kupovat noťas za 50 proto ta cena 20-30 nebo se vám to zdá málo?:)
2.nesmí být vážně obří a těžký ono se to nezdá ale určitě rozdíl i 0,5 kg jde po čase znát.
3.jde o pravdu jen o ten přenos aby ten noťas zvládl to co jsem tu psala klávesnici num.nutně nepoťrebuji .předpokládám že v dnešní době jdou známé programy jako office,program pohoda spustit jak ve win tak v mac
4. parametrům prostě jako vážně nerozumím ani nedokážu zhodnotit jestli potřebuji 8GB RAM nebo 16 nebo jestli 4 jádrový či jaký :-/ jediný co jsem uvedla že nejsem herní typ ani programátor

8 GB stačí na MacOS teď, ale do budoucna už ne. Určitě brát 16 GB, jinak budete za 2 roky nešťastná.

A Pohoda nejede na Macu. Musela byste do Maca nainstalovat virtuální Windows (další náklady za program + licence windows). Pokud s ní pracujete často, tak se buď zbavit Pohody (to je ideální v každém případě) nebo se vykašlat na Maca.

cena 20-30t za pouze kancelářský ntb mi naopak připadá docela dost.
ale vzhledem k preferované váze to chce volit 13.3-14" modely a ty nejsou levnější.
jen mi nejde dohromady účetnictví a základní klávesnice bez numerického bloku, to je ale daň za přenosnost.

kvůli účetnictví vynechám macbooky. a kvůli aplikacím jsem úmyslně hledal s rozlišením displeje 1900x1200px. oba přes 1.5kg + napájecí adaptér.
namátkou od prodejců xevos, suntech, softcom ... :
14" levnější s 8gb ram: https://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-5425-14-n-5425-n2-551s/ ... stačí na office + internet
14" s 16gb ram: https://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-5425-14-n-5425-n2-552s/ ... i pro instalaci korporátních balastů. ale ti fasují svoje ntb.