Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LCD monitor HP L1710

Dobrý den,
prosím vás o radu, mám možnost levně koupit LCD monitor, ale parametrum nerozumím, chci se zeptat jestli je tento typ vhodný(dostačující) momentálně mám "klasiku" CRT monitor!!
děkuji za tipy a rady a vyjádření

Typ technologie monitoru: Aktivní obrazovka TFT (tenká tranzistorová vrstva)
Úprava stínítka: Ochrana před oslněním a antistatická vrstva
Velikost monitoru: 17 palců
Velikost monitoru: úhlopříčka 17 palců
Pozorovací úhel displeje: 160 ° vodorovně, 160 ° svisle
Jas monitoru: 300 nitů
Kontrastní poměr: 800:1
Doba odezvy: 5 ms
Rozteč obrazových bodů: 0,264 mm
Monitor, maximální časování pixelu: 140 MHz
Vodorovná obnovovací frekvence: Vodorovná frekvence: 24 - 83 kHz, svislá frekvence: 50 - 77 Hz
Rozlišení monitoru: 1 280 x 1 024 při frekvenci 60 Hz (nativní), všechny režimy VESA až do rozlišení 1 280 x 1 024 při frekvenci 75 Hz
Konektor videovstupu: Malý konektor 15-pin D-sub; připojený
Vstupní signál: Malý analogový 15kolíkový konektor D-sub VGA
Uživatelské ovládací prvky: Nastavení obrazu (automatické, horizontální, vertikální), teplota barev (6500 k, 9300 k, vlastní, sRGB), jas, kontrast, hodiny, kmitočet, správa monitoru (spořič, spánek, ukládání nastavení, stav zapnutí, podpora DDC/CI, indikátor napájení na dolním okraji monitoru), obnovení výchozího nastavení
Nastavitelný úhel monitoru: Rozsah náklonu: -5° až + 25° - svislý náklon, žádný rozsah otáčení, bez nastavení výšky, odpojitelný podstavec
Způsob montáže: Standard VESA pro externí montáž: standardní čtyřotvorový vzor s roztečí 100 mm
Ovládací panel: Zapnutí/Vypnutí; 3 tlačítka na monitoru (nabídka, mínus, plus)
Zvuk: Na úrovni platformy není k dispozici žádný zvuk
Zvukové zařízení k dispozici: Na úrovni platformy není k dispozici žádný zvuk
Spotřeba energie: Maximálně 30 W
Požadavky na napájení: Univerzální/automatická detekce, 100-240 V (střídavé napětí), 50-60 Hz
Spotřeba energie, úsporný režim: 2 W
Rozměry (šířka × hloubka × výška): 37,7 × 5,7 × 31,6 cm
Rozměry (metrické jednotky, včetně podstavce) (š x h x v): 37,7 × 19,2 × 38,6 cm
Hmotnost: 4,7 kg
Hmotnost balení: 6,1 kg

[http://img236.imageshack.us/img236/3536/hpl1710cy1. gif]

Pokud ho chcete na běžnou práci jako takový kancelářský monitor, tak je dostatečný.

Samozřejmě pokud ho srovnáte s Vaším CRT monitorem, tak je dost možné, prakticky jisté, že hlavně podání barev bude horší (pokud Váš stávající CRT monitor je jakžtakž slušný/funkční) - s tím u (nejen) těchto LCD musíte počítat. Jedná se o klasický/standardní/levný TN panel s průměrnými pozorovacími úhly 160° (v této třídě ovšem relativně běžné). Kontrast a jas (800:1, 300) jsou opět v rámci třídy v pořádku. Škoda absence DVI vstupu - má "pouze" VGA (pokud máte starší PC bez možnosti připojit DVI, tak je to stejně jedno).

Cena za nový se pohybuje kolem 4 100 Kč. Výhody oproti používání CRT jsou tady samozřejmě také nějaké - např. možná menší únava očí, nižší spotřeba, váha atp. Pokud nejste náročný uživatel (hl. podání barev), můžete být spokojen.