Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr notebooku

Dobrý den,

jdu si pro radu a také třeba nějakou recenzi k níže uvedeným notebookum. Chystám se koupit nový noťas (cena cca. 20.000 Kč/bez DPH). Chci ho využívat na home office, ale i třeba na cestách k menší práci a třeba úpravě fotek. Na HO budu mít noťas připojenej na 2 monitory, takže velikost je pro mě důležitá kvůli tomu cestování.

V rodině máme zkušenosti jenom s LENOVO (dobré) a Accer (tragédie). Ale do výběru se mi dostal i Asus, ale s tím vůbec nemám zkušenost. A také noťas o Alzy.

Tak bych se chtěl zeptat, zkušenější co byste z níže uvedeného volili nebo máte s něčím zkušenost? Děkuji moc za váš čas.

Lenovo Yoga Slim 7 Pro 14IHU5 - https://www.alza.cz/lenovo-yoga-slim-7-pro-14?dq=7333693
ASUS Zenbook 14 OLED UX3402ZA-KM607W - https://www.alza.cz/asus-zenbook-14-oled-ux3402?dq=7353370
Alza Ultrabook - https://www.alza.cz/alza-ultrabook-gray-celokovovy?dq=6880754

ASUS môžeš vylúčiť z dôvodu použitého panelu a typu povrchovej úpravy. Je to obrazovka lesklá bez úpravy čiže na prácu nevhodné. Je to OLED ktorý je super na filmy ale na office a bežnú prácu je to nevhodné. Výrobca ten NTB cieli zrejme pre ľudí ktorý chcú pozerať filmy na cestách.

NTB od alzy je rebrand. Nedajbože ho robí ten zelený mimo času kedy nasiera ľudí v reklame. To by som neriskoval. Predstav si že je šanca že tam upravili bootovacie logo a budeš pri každom štarte pozerať na zeleného vreštana. Ako bonus ešte aj ten škrekot do reproduktora. Tak snáď ťa to odradí :-D

Ostáva Lenovo, z tohto výberu najrelevantnejšia voľba.

Pozerám že všetky 3 sú 14", ako všeobecne z nich najlepšie vychádza Lenovo... ten Asus by som fakt nebral kvôli displeju, zároveň je to značka nič moc kvality. Alza zas ako zaznelo je rebrand (neznámy výrobca, neznáma kvalita). Lenovo zas nemá HDMI výstup...

ak by som ale vyberal, šiel by som do Dell Inspiron 14 (5425) Silver alebo HP Pavilion Aero 13-be0902nc Natural Silver 3 roky záruka.

Ďalšia (trocha lacnejšia) voľba je Dell Inspiron 14 (5425) Silver.

Kolik notebooků jsi měl v ruce za poslední 3 roky?

Já po několika kusech od každé značky, u Dellu v nižších desítkách kusů a troufám si tvrdit, že maximálně o něco malinko vyniká HP, ale jinak je všechno úplně stejný. A ne nedošlo ke zlepšení Aceru a Asusu, ale ke zhoršení Dellu. Lenovo pak považuji dlouhodobě za stejnou úroveň jako Asus, tam se toho moc nezměnilo.

Já bych se teda na tazatelově místě věnoval přesným parametrům, které od noťasu požaduje v návaznosti na cenu, na značky bych se z vysoka ....

Tak pozor, není Dell jako Dell a Lenovo jako Lenovo. Takové Latitudy jsou dodnes velmi dobré stroje, zejména pokud někdo neposere konfiguraci. Lenovo to má podobně - od nejlevnější řady po tu topkovou.

Za mě:

1. CPU U-řady od AMD poslední nebo předposlední generace.
2. Bez diskrétní grafiky + min. FHD displej s matným provedením.
3. 16GB RAM
4. NVMe SSD alespoň 512GB
5. ideálně s ethernetem (dnes už bohužel prakticky výhradně ve "výklopné" formě 3-[) a dostatkem USB portů (nikoli USB-C)