Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Linux Ubuntu - jaký vhodný alternativní program k RECUVĚ?:

Před lety jsem používal program RECUVA na záchranu omylem smazaných fotek s SD karty. Poteboval bych nyní poradit, jaký vhodný alternativní program může někdo doporučit?

Uvítal bych:
1) Pokud bych mohl být program i v češtině a stáhnutelný přímo z Ubuntu software
2) Pokud by nebyl v češtině, tak aspoň z Ubuntu software
3) Pokud by nebyl česky a ani z Ubuntu software, tak aby byl co nejvíce intuitivní.

Před pár měsíci jsem hledal na webu sám nějaký takový program, nainstaloval jsem ho, ale vůbec se mi nepodařilo s ním pracovat. Tak bych se chtěl poradit a zkusit pokus č.2.

Trochu od věci, ale to se ti stává často, že omylem mažeš fotky nebo jiné dokumenty? Podle popisu myslím, že asi ano.
Nejlepší a nejjednodušší rada je zálohovat vše důležité...
Jinak jestli jsi to PC používal několik měsíců, tak šance na 100% obnovu nebude tak velká, ale za pokus to stojí.

Co si vzpomínám, vydoluje šílený objem několikanásobně (3x-5x) převyšující obsah disku, spousta souborů je ale nesmyslných. Jinak opravdu obnovuje bez ohledu na filesystém (narozdíl třeba od GetDataBack, který když nenajde použitelné torzo filesystému tak končí). Osobně teda pracuju radši s obrazem disku, alespoň pokud jde o SD karty, je to nejen bezpečnější (nehrozí, že bych si přepsal data, můžu vyzkoušet více scénářů), ale i rychlejší (čtení z disku je rychlejší než z flešky). Verze Testdisk, které jsem měl (už je to roky, co jsem to naposledy zkoušel, vše může být jinak) s obrazem pracovat neuměly, ale dalo se to obejít připojením obrazu jako disku (ve windows třeba přes imdisk, linux to umí snad sám od sebe, ale tohle jsem dělal dost dlouho před linuxem) a to už fungovalo. Co si ještě pamatuju, tak ten testdisk měl docela obsáhlé nastavení, dalo práci se tím prokousat a vyžadovalo to určité znalosti.

testdisk používám na obnovu kompletního obsahu disku, ne lovení jednotlivých souborů.
takže když se zadaří, obnoví právě ten disk, ne 3-5x víc.

moc jsem to nečet ale jestli to chápu, na půl roku přepisované sd karty bych se vykašlal, tam bude prd. respektive na jejich fat32 bych zkusil poštvat obyčejný plugin "obnovení souborů" ze salamanderu.
ale když po té době už nic nenašla recuva, nemá cenu vyhlížet zázrak.

Tak se mi nestalo, že by vydojil víc. Ale pořád lepší dostat ven víc, než méně. Souhlasím, že je bezpečnější pracovat s obrazem disku. U TestDisk nehrozí další poškození, všechno dělá jinam, ne na místě. Nastavení není třeba zkoumat, na všechno se to ptá a jede spolehlivě. IMHO nejlepší dobývač poškozených disků. Též je dobrý GParted, ale ten dělá opravu na místě, což je dost nebezpečné.