Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení proti odposlechnutí pop3, imap, smtp

V počítači je emailový klient - Thunderbird. Komunikace s email providery pro příjem je pop3 nebo imap, s SSL/TLS.
Odchozí komunikace smtp je s SSL/TLS a jednou také STARTTLS.

Jedná se o připojení z domácnosti a v práci ve firemní síti. Obě sítě jsou zabezpečeny.

Je možné aby došlo k odposlechnutí nebo zachycení komunikace, v LAN síti nebo v síti ISP, ze které by šlo zjistit třeba jen příjemce a odesílatele?

SMTP server není od ISP ale seznamu.cz.

Děkuji

Šifruješ jenom komunikaci mezi tebou a mailovým serverem. To samé platí pro odesílatele, také je šifrované pouze spojení mezí ním a jeho mailovým serverem.
Pokud jde o různé servery, tak si to musí mezi sebou předat. A tady můžeš jenom doufat, že je to šifrované.

V rámci tvé sítě i sítě tvého providera by to ale mělo být zabezpečené.