Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DVD mechanika propisuje prázdné disky jako žádné

Zdravim, mám dotaz

mechanika mi načítá pouze CD či DVD, na kterých je něco nahrané
Když vložim DVD, na který jsem chtěl vypálit fotky, tak se nenačte.. PC se chová, že tam DVD není žádné..

ale v druhym PC to ty prázdný dvd načte..
sou to DVD-R, takže ta mechanika by je měla umět načíst..

mechanika - DVD RW LG GH24NS

měli ste kdo stejný problém? je to jedině na reklamaci? je stará rok a půl..

druhý dotaz - při vložení na druhym PC, kde se prázdné DVD načetlo mi to nabídlo, jestli chci používat DVD jako USB nebo jako DVD.. řeknete mi k tomu prosim něco bližšího? Já vim, že byly DVD-RW , přepisovatelný, ale o použití DVD jako USB netušim.

žádný, standartně v TENTO POČÍTAČ mi na tom PC, kde mechanika nenačítá prázdný disky po vložení se to jevilo jako "vložte disk" .. dokonce mi to i napsalo, když sem klik na danou mechaniku

v druhym PC s jinou mechanikou mi to normálně načetlo "prázdnej disk" a co chcete udělat.. tušim průzkumník windows.

To dej, samotného by mě zajímalo, jak to dopadne.

Na tvém místě bych totiž postupoval tak, že bych vyloučil chybu v průzkumníkovi tak, že bych zkusil nějaký vypalovací software jako třeba AnyBurn a pokud by to nic nedělalo, tak bych ještě nabootoval live Ubuntu z flashky a zkusil bych mechaniku v něm, abych vyloučil chybu ve Windows. Až potom bych objednal jinou mechaniku.

Mě teda nikdy ty ca 400 nestály za reklamaci, prostě jsem se smířil s tím, že po roce mechanika už nefunguje a koupil novou. Jo kdyby to byla mechanika blu-ray (cca 2000 korun) to už bych možná o reklamaci uvažoval.

Přijde mi že ty mechaniky moc nevydrží, nejdřív začnou dělat chyby při zápisu a pak už začínají problémy i při čtení (obvykle nejdřív nenačítají dvouvrstvá média a po nějaké době ani normální). A je jedno jestli je to asus, LG, sony nebo něco jiného. Docela dlouho mi vydržela blu-ray mechanika pioneer, ale už taky začíná blbnout.

jestli chci používat DVD jako USB

může se týkat paketového zápisu na médium, které se neuzavře a jde tam podruhé přidat. vyhnul bych se takovému režimu.

mechanika má jen rok a půl, měla by být funkční.
horší to může být s médii, které jsou dnes ke koupi. už není konkurence, jen čínský odpad. proto je lepší používat nějaký vypalovací program, kde jde omezit rychlost.

nezkoušel na ty média před tebou někdo vypalovat, neuměl to, a když je všechny poškodil, zas je vrátil do krabičky zpět?

vypalovat v tupém průzkumníku mě nikdy nenapadlo. mrchosoft neumí 1000 věcí, do kterých se s windows montuje, vypalování v průzkumníku je 1001.