Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktualizácia Network ovládača

Zdravím, potreboval by som pomoc.

Stiahol som si driver Intel Network Drivers zo stránok výrobcu (https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z590-GAMING-CARBON-WIFI/support#driver) a nejako nerozumiem inštalácii.

Po spustení MSI SetupDrv64.exe to chce Driver Path, teda mám zadať cestu ku svojmu aktuálnemu ovládaču (ovládač aktualizujem). No neviem kde sa tá zložka nachádza..

Mám windows 11 Pro 64 bit.

Tak... touto odpoveďou sme to asi aj práve doriešili no.

Aktuálne si ma zahnal do kúta.

Ak odpíšem čokoľvek, odbočí sa od témy.

Vráťme sa prosím teda s5 ku téme. Chcem aktualizovať ovládač, no chce to po mne pravdepodobne cestu ku aktuálnemu ovládaču, ktorú však nepoznám. Kde sa nachádza (zvyčajne)?

Host má ale pravdu. Jaký máš důvod k aktualizaci? Něco nefunguje? Ne vždy novější verze funguje správně. Rychlost připojení k internetu stejně nebude větší, než máš od poskytovatele. Žádný novější ovladač nepomůže k vyšší rychlosti. Ten řeší spíše kompatibilitu s novějšími kartami, to je celé.

třeba by to šlo, jestli je začerněný název uživatele normální.
když ho nechceš ukázat, dej instalačku prostě jinam, jak jednoduché.

další možnost: zjistíš co tam máš za síťovku + co máš za verzi windows.
název viz správce zařízení, lepší může být vendor & device, viz varianta 3.

- a pak vyhledat nejnovější balík ovladačů třeba u intelu, viz google
- anebo pomocí programu 7zip rozbalit ten instalátor, jestli v něm není přímo driver pro tvůj správce zařízení

skús tento v archíve je exáč a ten spusti ak máš nevysvetliteľnú potrebu nainštalovať najnovší ovládač aj keď nevieš prečo.
A na imbecilný inštalátor ovládača od MSi sa vybodni. MSI tvoju sieťovku nevymyslel a ani jej ovládač. Len sprznil nejakú sračku ku ktorej treba zrejme manuál, ak vôbec funguje.

Ale ono to píše No suitable drivers (Žádné vhodné ovladače)
Nepíše, že je nemůže najít, ale že není žádný vhodný - proto to nejde dále.
Schválně jsem to zkusil ve virtuálce na neexistující LAN kartě a chová se to stejně.
A je úplně jedno, jestli je to v TEMP adresáři nebo kdekoliv jinde...
edit: když si otevřu ten INF soubor, tak v něm je
; e1d.INF (Windows 10 / Server 2022 64 bit)

"na STARE ktore mas uz v PC nainstalovane" :-D no to máš pravdu. Som veľmi zmetený :-D dnes ani netrafím domov. Ukázal som mu cestu na vlastnú kópiu, lebo iné staršie mu dať neviem. Mohol by ich aspoň prepísať. Je to tak užitočné , ako od Aceru System Care. Vyvýjajú to už roky, má to milion 500tú verziu ,nikdy to nenájde žiaden ovládač a druhý raz sa to už nespustí vôbec.
Inak neviem k čomu by mu bola cesta k starým ovládačom. Nie je ich umiestnenie vo windows štandardné ? Ovládač sa musí nainštalovať. To kde je a ktorý je použitý sa nachádza v registroch systému. Jestli se nemýlim hihi.

Nie je ich umiestnenie vo windows štandardné ?

mělo by být, ale windows jsou občas sklerotický tukan.
přestože mají k dispozici instalační .inf soubor, může se stát, že se po přesunu karty ptají, kde má tento.sys (v system32\drivers), a hned potom kde je jiný.dll (v system32, kde jinde)

off topic:
aceří system car neznam, protože jejich hw nepoužívám. ale považuju ho za zbytečný, aspoň v minulosti mívali jedny z nejlíp fungujících stránek pro stažení ovladačů, i přes ten humus hw.