Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se připravit na internet pomocí optického vlákna ?

Předělávám místnost, kde by měl být po rekonstrukci internet a potřeboval bych vědět, jak se připravit pro přípojku optického vlákna. Lze natáhnout optiku ještě před samotným napojením optiky do domu. Budu dělat sádrokartonové podhledy a potřeboval bych si to připraviz. Mám na mysli, jestli jde např. koupit vlákno a připravit ho do zdi za počítač a nechat ho ležet až do napoojení např. na sádrokartonu ? Pak ale netuším jakým způsobem by se provedlo napojení přípojky a tohoto připraveného vlákna ? Jde o rodinný dům. Díl za rady.

Tak z toho nejsem vubec chytrej :-) Tak si to shrnme:
Do domu budes mit optiku, ja?
Nejake informace o tom, jak to chteji ukoncit a kde?
Doma si roztahni metaliku 5e a vyssi, je to vyrazne uzivatelsky prijemnejsi nez optika do pocitacu, nehlede k tomu, ze ciste opticke switche stoji radove vice nez metalicke tyz rychlosti
Jedine co budes potrebovat je konvertor optika/metalika ( podle pozadovane rychlosti ) umisteny nekde u vyusteni te optiky, pak uz je vse standartni, router, switch..