Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem KVM Hama - USB 3.0 problem

Zdravím. Mám tento KVM: https://www.hama.sk/hama-kvm-prepinac-pre-2-pc-na-1-monitor-3xusb-1xhdmi-vratane-kablov/
Chcem tam prepájať: monitor LG W2261VP, klávesnica A4tech Bloody B120, myš A4Tech Bloody V7 Ultra Core 2 (V7M)
Prepájam medzi PC (Windows 10, USB 2.0) a notebookom DELL Latitude 7400 (Windows 10, USB 3.0, USB C)

Problém: po prepnutí na notebook dochádza k zásekom myši (3-4x za min, trvanie 0,5-1 sec) - nie je to pravidlom, niekedy fungujem bez zásekov
Spojenie s PC je bezproblémové, klávesnica a monitor sú bezproblémové na oboch zariadeniach.

Pravdepodobná príčina: KVM nespolupracuje s USB 3.0

Otázka: Ako môžem degradovať USB 3.0 v notebooku na USB 2.0?

A ten hub má v sebe nejaký prevodník, čo degraduje USB? Alebo ide len o to, aby mala výstup v USB 2.0? Pretože mám predlžovačku USB (určite nie 3.0) a s ňou problém pretrváva.

Na PC som testoval pripojenie s USB 3.0 (problém zostal) a USB 2.0 (problém neexistuje), preto by som problém v značke Hama zatiaľ vylúčil.