Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztlumený mikrofon Win 10 a Win 11

Kromě sebe znám asi další 4 lidi, kteří měli tento problém.

Mikrofon ve windows vás zničehonic začne snímat potichu. Někdy je to komplet všude, někdy je to jen v určitým programu (třeba discord jo, skype ne atd).

Ve Windows 10 umím tento problém vyřešit.
Jdu do Zvuk (dole zadám ve vyhledávání zvuk a kliknu na "zvolit vstupní zvukové zařízení"), následně kliknu na možnost úplně dole Předvolby pro hlasitost aplikací a zařízení a pak úplně dole kliknu na Obnovit

Toto je řešení, co vám tenhle problém (když se o něj jedná) fixne ve Windows 10.

Jenže mně se stal ve Windows 11 - a tam obdobné řešení nepomohlo. Má někdo Win11 a věděl by, co s tím?

A teď pozor... stala se mi nejdivnější věc na světě.
V jedné hře se mi tímto způsobem glitchnul zvuk (mikrofon mě snímal jen když jsem křičel). Ve Windows 11 jsem s tím nenadělal nic. Zapnu tu samou hru ve Windows 10 na svým účtu - a ten bug se přenesl přes ten účet na Windows 10. Takže jsem to fixnul návodem výš... a najednou to zas fungovalo.

Ale nemůžu radit lidem s Win11, aby se zkrátka na chvilku přihlásili na jiným počítači na Windows 10, tam si bug opravili a pak se zas přihlásili zpět na 11.

Potřeboval bych řešení, který tenhle bug opraví ve Windows 11.

TLDR: Když mikrofon random nefunguje v nějakém programu, jak má, tak ve Windows 10 to umím opravit, ve Windows 11 ne a ptám se, jestli to někdo umí ve Windows 11.

Pokud jsem to napsal zmatečně, tak se omlouvám. Klidně se doptávejte na detaily (pokud se tu někdo najde). Všechny basic věci jako "opravit zařízení" bylo ve Win 11 zkoušeno a nepomohlo.

najskôr to bude problém ovládača. Skús vypnúť rozšírenia zvuku vo vlastnostiach zvukovky, ak to tam vôbec máš. (v 10tke je to Ovládací panel-Zvuk-Nahrávanie-Mikrofón-Vlastnosti-Spresnenie-odškrtnúť Zapnúť rozšírenia zvuku) Ak nezaberie zmeniť ovládač zvukovky.