Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nechce se mi zapnout obrazovka

Zdravím,
mám zdroj 600 W pro grafiku EVGA Geforce RTX 2060.
Počítač zapnu a obrazovka se nezapne. Ze začátku se mi točí všechny 2 větráky a pak už pouze jenom 1 větrák na grafické karty. Nevím čím to může být způsobeno?
Za každou radu budu rád.

Je to právě nový zdroj, mohl by si mi poradit, kde ten napájecí konektor najdu? Kabely od zdroje jsem zapojoval do HDD, jeden kabel nahoře do základní desky a pak ten větší kabel taky do základní desky. Pak jsem to zapojil do grafické karty toť vše.

Nejprve to začalo z ničeho nic jiskřit, tak jsem to moc nebral vážně. Počítač jsem vypl a pak už jsem ho nezapnul. Podíval jsem se na kabel a byl celý propaleny. Tak jsem ho vytáhnul a chtěl jsem koupit nový. Ale bohužel u zdroje byl už popel, který jak jsem psal. Nešel dát pryč. Tak už jsem to radši nechtěl riskovat, tak jsem koupil nový zdroj. Nevím přesně jak se to stalo, jestli to bylo kvůli elektrice nebo zdroji.

jak to čtu: pravděpodobně odešlo něco na vstupu zdroje ze strany napájení. to se stává hlavně u nejlevnějších nekvalitních zdrojů.
je ve hvězdách, co to dělalo na výstupu, když nejspíš vadný zdroj přetížil sám sebe a vyhořel.

z 12v je napájený procesor, ventilátory, motor vysouvání cd
5v + 12v potřebuje grafika, mechanické disky
5v používá ssd, základní deska, klávesnice a myš.

oddělat bočnici:
jestli deska po zapnutí ani nepípne, chladič procesoru nehřeje, disk nevibruje, pak se to ani nerozběhlo a mrtvá buď deska nebo procesor, nebo některá ramka.
doma to moc jednoduše nepřezkoušíš.

odpojit všechny zbytečné mechaniky, nechat jednu ramku. jestli je to procesor s vlastní grafikou, můžeš vytáhnout tu externí 2060. na desce u baterky udělat cmos reset.
zapojit napájecí kabel a zkusit zapnout.
jestli se nic nezmění, myslím že jsi doma skončil, že víc neotestuješ. proto jsem psal o servisu.

smysl to dává. u grafik s dostatečným chladičem se nemusí větráky točit a dělat hluk při nízké zátěži (2d plocha).
teprve až při zátěži (hry) se rozběhnou.

dle chování ti deska odebírá proud a něco by se mohlo dít.
když vytáhneš gtx2060 a monitor zapojíš do desky, naběhnou windows? nebo aspoň bios?

nepoužíváš k monitoru vga kabel, že ne?

i když ten postup není dobře, víc doma nevyzkoušíš.
cmos jsi nevytáhnul, leda baterku. vytažení baterky samotné je k ničemu, ale zkratnutí volných kontaktů v její objímce už reset udělá. anebo nechat baterku kde je a přepnout "cmos jumper" podle manuálu k desce. nebo prostě podle popisu na mb.
obojí se dělá bez připojeného napájení k pc!

co nedává smysl: proč po výměně zdroje nefunguje grafika. má nějaký zvláštní původ?

v desce ti svítí jedna z červených error ledek, nepíšeš která. bohužel nemáš takové možnosti k otestování jako místní pc grážník (servis by to řešil měsíc).

Potřeboval bych ten počítač nutně opravit, aby zas fungoval jak má. Nechci to dávat do servisu a čekat na to týden. Není problém se dohodnout i na nějaké částce za pomoc na dálku s opravou PC.
IQ37 pokud mi nechceš nijak poradit, tak sem vůbec nepiš. Díky

Pánové vy co mu radite co jak zapojit, on to zapojil, a zároven ignorujete fakt, že mu shořel starý zdroj!
Pro tazatele, ten zdroj pravděpodobně vzal s sebou i něco dalšího, takže 50 na 50 že je v řiti i něco dál.

kabel mi vyhořel a zdroj už se nedal používat. Asi kvůli přetížení elektriky. Zkoušel jsem to seškrábat ten popel, ale nešlo to.

Nejprve to začalo z ničeho nic jiskřit, tak jsem to moc nebral vážně. Počítač jsem vypl a pak už jsem ho nezapnul. Podíval jsem se na kabel a byl celý propaleny.