Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows UEFI mode

Dobrý den.

Mám problém se spuštěním počítače ve Windows UEFI modu. PC automaticky zahájí automatické opravy, zahlásí chybu a nespustí se. Hledal jsem BIOSU kde se dalo a nevím v čem je problém. Potřebuju ho spustit v UEFI modu aby mi správně fungoval Secure boot.

Mám nainstalovaný Windows 11.
Základní deska: ASUS TUF B450M-PLUS GAMING.
Verze Biosu: 1201.
OS type v Biosu: Other OS

Inštaloval som W10 na túto dosku a nechápem prečo tam máš "other OS". Prečo vôbec riešiš secure boot/UEFI? Resetuj celé rozhranie BIOS/UEFI. Secure boot máš mať zapnuté a "OS type" si nastav normálne tou druhou voľbou ktorá tam je, určite nie "othere OS" to je voľba pre Linux. Bootovaciu flešku si robil v Rufuse? Ak sa nevyznáš tak použi soft od MS. Tam nespravíš chybu.