Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blíží se soumrak USB TV tunerů na PC ? (diskuse)

Zdar :-),

koukám, máme doma dva nedávno prodávané USB tunery AverMedia TD310.
Teď se dívám, a už jim kompletně zrušili podporu na webu výrobce.
To znamená na AverMedia stránkách už nenajdu ani základní ovladače pro Windows.
U zeleného skřeta ani u dvojky se už také neprodává.

Co je ovšem divnější, mizí rychle i alternativy.

Co jsem si všimnul, dělá se jen nějaká alternativa, která se přímo zapojuje do HDMI.
Tato "alternativa" pak nepotřebuje vůbec PC ke svému chodu.

A to proč se tak děje a co je či bude náhradou.
Toto téma jsem vypsal jen jako námět na diskusi.

A jak to vypadá s TV vysíláním (pozemním) obecně.
Nehodlám totiž za příjem TV, která je přecpaná reklamama platit ani korunu.
To z principu, kdy si provozovat satelitní TV nechával platit jednorázově za pořízení satelitu,
s tvrzením, že žádné další náklady nebudou. A dopadlo to přirozeně tak, že se platí pravidelný paušál.

Nabídka bude odpovídat poptávce.

Většina lidí má televizi s DVB-T2 přijímačem, kdo ji nemá, tak má samostatný DVB-T2 přijímač, který prostě strčíš do monitoru a PC ke sledování TV vůbec nepotřebuješ.

Proč teda vůbec pořizovat USB tuner DVB-T2? Napadá mě jediný důvod a to je na cesty, kdy má divák u sebe jen notebook. Nebude to velký trh a navíc jistě nějakou i poměrně velkou část tohoto trhu výrobcům USB tunerů sebraly služby VoD, počínaje Netflixem, HBOMax, Disney+ až po komplexní televizní služby typu SledováníTV, O2TV, KukiTV. Prostě už není prostor pro značné množství výrobců tunerů a je i možné, že se časem přestane vyplácet vyrábět je úplně.

Edit: Ještě jsou lidi jako jsem já, že mám jen ty VoD: Netflix, HBOMax, Disney+ a běžnou televizi vůbec neřešim a znám i lidi, kteří se úplně této zábavě vyhýbají a vrátili se ke čtení knih.

Proč teda vůbec pořizovat USB tuner DVB-T2?

Zabudol si na nahravanie.

Toto neriesi ani online TV archiv od providera, jednak maju v archive len vybrane stanice, tiez mas limitovany cas, zvycajne 2 tyzdne. Nehovoriac o tom, ze televizie ich tlacia do zablokovania preskakovania reklamy, je to len otazka casu.

Dnesna TV nie je kvoli reklame pouzitelna. Cez tuner si nahras co chces, sledujes kedy chces, reklamu preskocis.

Taky mám AverMedia TD310, dokud bude fungovat a dokud bude vysílat DVB-T2, nebudu to řešit. Momentálně teda nesleduju, jaká je nabídka TV tunerů, ale logicky asi kupujících ubývá, protože přecházejí na jiné - online - platformy. Svým způsobem za to mohou i televizní stanice, protože nic kloudnýho nevysílají....

ten už nastal,prakticky všetci výrobci presmerovali svoje aktivity inde-streaming/capturing....televízne karty pomaly ,ale iste stratili zmysel,dnes sú na koni zariadenia na príjem IPTV,taký Roku Box po aktivácii u Roku Inc. ponúka niekolko tisíc free celosvetových IPTV kanálov ap....