Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS P8Z77-V LE PLUS - SSD disk

Dobrý den,
mám PC se základní deskou ASUS P8Z77-V LE PLUS - Intel Z77 a chtěl bych poradit SSD disk v případě, že je vůbec s touto MB kompatibilní, nejlepší kolem 1TB, klidně i 750GB.
Děkuji mockrát.

Je jedno, kam ho dáš. Pokud ale doma nemáš datový kabel, tak si ho kup spolu s diskem, ať ho pak zbytečně nesháníš. Jinak ten disk je moc dobrá volba. 18862117.htm Tohle je datový kabel, pokud ho nemáš.
Předpokládám, že napájení SATA máš ze zdroje, jinak bys ještě potřeboval redukci z MOLEXU. Pro jistotu ještě napiš jaký máš zdroj a kolik SATA zařízení k němu je připojených nebo jestli máš volný napájecí SATA konektor.

Zmiňovaný SSD má rozměry 2,5", dříve to byly rozměry notebookových disků.

SSD se ale dělají buď do M.2 slotu nebo SATA 2,5". Jiné běžně v obchodech nenajdeš. Proto nové počítačové skříně mají běžně i možnost umístit tento 2,5" disk, zatímco staré počítačové skříně měly jen 3,5" na disk a 5,25" na mechaniku.

Takže záleží jakou máš skříň.

Pokud máš starou jen s 3,5" pozicí, potřebuješ ten SATA 2,5" SSD a redukci z 2,5" na 3,5":

https://www.alza.cz/axagon-rhd-125b-d6394813.htm