Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ovladač na grafiku od výrobce karty, nebo čipu?

Dobrý večer. Jen by mě zajímal váš názor na stahování ovladačů na grafické karty.. dám příklad, Karta je AMD ale vyrábí jí Asus, jako třeba u sestavy kterou jsem s vámi řešil naposledy a to Asus TUF rx6800xt. Měl bych v tomhle případě sáhnout spíš po driveru ze stránky AMD nebo přímo výrobce GK Asus? Jen mě zajímá jaký je v tom rozdíl krom verzí toho driveru.. díky moc

Řešení:

Za mě nainstaluj ovladač ze stránek výrobce karty (Asus). Rozdíl nejspíše nepoznáš, ale máš jistotu, že je to výrobcem karty otestované. Některé ovladače od výrobce umožňují vyšší takty. Fungovat budou ale oba dva. Můžeš udělat nějaký test, kdyby se Ti chtělo.

Obecne platí: v prípade desktopov sa ovládače sťahujú od výrobcu komponentu (pri GK od výrobcu GK), v prípade BN sa sťahujú od výrobcu NB! Výrobcovia NB totiž preberajú graf.čip od (napr.) nVidie (s jej základnými funkciami), ale ostatné okolo neho si už robia svoje a dokonca základný ovládač upravujú pre daný typ NB.

Můj názor a zkušenost je jiná, ovladače k desktopové grafice je lepší stahovat u výrobce čipu, většinou jsou aktuálnější než na stránkách výrobce GK. Co se týče ovladačů grafik v ntb jsem napsal v mé první odpovědi, opakovat mi to nemusíš.

EDIT: Podíval jsem se na stránky MSI (mám totiž GK od nich), kdybych chtěl stáhnout ovladač přesměrují se jejich stránky na stránky výrobce čipu, tedy nVidia (jelikož mám GTX...)

Za mě nainstaluj ovladač ze stránek výrobce karty (Asus). Rozdíl nejspíše nepoznáš, ale máš jistotu, že je to výrobcem karty otestované. Některé ovladače od výrobce umožňují vyšší takty. Fungovat budou ale oba dva. Můžeš udělat nějaký test, kdyby se Ti chtělo.