Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový internet (dsl bonding a terminátor)

Zdravím vás,
několik let jsem doma používal bezdrátové připojení (Wifi)... Bohužel Posledních 12 měsíců byl problém s rychlostí a s vypadávání síti. Rozhodl jsem se, že zkusíme vyměnit poskytovatele. Nejlepší nabídku jsem dostal od společnosti
T-Mobile, která nabídla pevné připojení přes pevnou linku. Konkrétně typ připojení VDSL bonding + terminátor. Chtěl jsem se vás zepat, jak funguje připojení... Pochopil jsem, že u zminované tel. linky musí být připojen terminátor.. Ale dále si nejsem jistý. Chtěl bych se vás zeptat, jestli se dají dráty rozvést po domě. Mezi zděma máme provrtané místo aby se drát mohl rozmístit. Proto bych chtěl aby dráty z terminátoru šly přes zdi do routeru a Ehternet do PC. děkuji !

Switch určitě ne!
Terminátor funguje pouze jako bridge na ethernet. Za něj musí přijít router, který umí VLANy (802.1q) na WAN straně (a optimálně i na LAN, pokud se bude používat něco jako IPTV).

Osobně doporučuju nelaborovat s běžným odpadem typu TP-link, Aušus apod. a rovnou pořídit Mikrotik. Není dokonalý, ale i tak převyšuje běžnou konfekci.